Bir Yabancının Sana Yaptığı En Tatlı Şey Neydi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   me_out_bye
   Orada buradaki normal insanlar.
    afroditgibiyim
    beni tanımadığı halde sırf aynı ortamda bulunduk diye giderken veda etmesi :)
     kalpci
     Bu ülkede böyle şeyler mucize. Arabama bir kurye çarptı geçen, aniden çıktı, ben duruyordum. İndim hemen, düşmüş, kaldırmak için elimi uzattım, ne oldu dersiniz? Ona vuracağım sanıp yüzünü kapattı eleman. İyi misin kardeşim dedim, kaldırdım yerden, yaralı değildi neyseki, Ufak bir kaza. Ne haldeyiz mk Böyle toplumsal refleksin nöronunu skeyim
      sairsel
      Birgün tatil dönüşü Tarsus civarında aracım bozulmuştu. Yoldan geçen bir vatandaşın yardımı ile çekici bulduk ve Tarsus sanayisine aracı götürdük ama bu sırada akşam oldu. Tamirci usta arabayı içeri koydu, beni ailemle beraber götürdü öğretmen evine yerleştirdi. Ertesi gün aracı tamir edip bizi uğurladı. Ne zaman aklıma gelse kendisine dua ederim.
       kalpci
       Ha bide şey var, önce duj alan yabancılar var Onlar çok tatlı şeyler yapabiliyor yani Dolar çok lira ama şimdi… Düşsün öle
        biribizidurdursuncanim
        Bir cafeye gitmiştik orda kasada duran abla paramın çıkışmadığını farkedip benden olsun demişti. Çok tatlı bir hareket idi.
         badideasensei2
         Ben kolumu kırmıştım bundan 5 6 yıl önce, yeni alçı yaptırdık sonra babamla otobüse bindik. Otobüste yer yoktu. Kimse de yer vermiyor tabi. Sonra bir teyze kalktı bana yer verdi sağ olsun. Gidene kadar alçı çıkınca kolumda uyuşma olacağını ama korkmamam gerektiğini bunun hareket ettirdikce düzeleceğini, kıyafetimi nasıl kolay giyeceğimi vs anlattı.
          wanderlust_r
          Kapımın tutulmasından ilerisini görmedim ben🤦🏻‍♀️
           yalansadogrude
           4-5 sene kadar önce berlinde bir kafeye oturdum. Küçük masalı ve insanların yan yana oturarak karşıdaki brandenburg kapısını izlediği dar alanlı bir kafeydi. Telefon, sigara, çakmak vs masanın üstüne koyup siparişimi verdim. Sipariş geldikten bir süre sonra orta doğulu tipli küçük bir kız çocuğu geldi elinde bir haritayla. Yanında bir çocuk daha vardı. Masanın üstüne haritayı koyarak bir şeyler sormaya başladı. Ben de önce soruyu anlayıp, kafamda ingilizceden türkçeye çevirip, türkçe cevabını bulduktan sonra cevabını ingilizceye çevirerek tekrar karşı tarafa aktaracağım aşamada gezinirken, yanımda oturan tanımadığım bir kadın kolumu dürttü. Kadına baktım. Kulağıma eğilerek bunlar üstten haritayı gösterirken alttan telefonu çekip gidiyolar bilgin olsun gibi bir şeyler söyledi. Kadın uyandırmasa telefon gitmişti. Faslıymış sonradan öğrendim. Sağ olsun, var olsun.
            pisilamest1
            Arkadaşlarım tarafından dışlandığım bir günde yalnız başıma kedi severken insanlarin yanıma gelip benimle birlikte kediyi sevmeleri,kedininde sanki bunu hissetmiş gibi yanımdan ayrılmaması.Yani insanlar belki de iyilik yaptıklarının farkında bile değillerdi ama ben o gün çok mutlu olmuştum.Kendimi çok iyi hissetmiştim.Ha bu arada o arkadaşlarımın buradan aq.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.