Bir Sonraki Deprem Marmara Bölgesi'nde Olursa?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dedikoduvar
   Bugün hepimiz İzmir ve Ege Bölgesi'nde olan depremle sarsıldık. İzmir'de ailemiz, akrabalarımız, arkadaşlarımız vardı belki. O bölgedeki yurttaşlarımız için derinde bir üzüntü yaşadık, yaşamaya devam ediyoruz. Enkaz altında kalanlar için dua ediyoruz ve güzel haberler bekliyoruz. En büyük temennimiz ise ölü sayısının artmaması. Bu deprem, bize 'doğal afet' gerçeğini hatırlattı. Doğal afetlerden en yıkıcı olanı belki de deprem. Ülkemizin depreme ne kadar hazır olduğu ise gerçekten tartışılır. Gerek yapıların sağlamlığı gerekse halkımızın deprem konusundaki bilinç durumu pek iç açıcı gelmiyor bana. Marmara Bölgesi'nde özellikle İstanbul'da çok sayıda binanın yenilenmesi gerektiğini biliyoruz. Marmara Bölgesi'nde bölge bir deprem yaşansa neler olur? Sizce Allah korusun, 1999'da yaşadığımız acıları tekrar yaşar mıyız?
    asit
    Maalesef Van'da olduğunda ah vah dedik, Elazığ'da ah vah dedik, İzmir'de ah vah diyoruz.. Marmara'da da durumun değişeceğini sanmıyorum...
     me_out_bye
     Asit doğru demiş. Ölür gideriz ne olcak 😬🤷🏻‍♂️. Sakat kalmayalımda daha beter işler 😱. Vah vah derler. Seferber olduk cart curt derler geçer yine unutulur. Bir sonraki olana kadar devam. Bura böyle 😒 -- Olacakta zaten. Süpriz bir şey değil. Bas bas bağırıyor söylüyor uzmanlar. Vakti geldi diyor. Enerji biriktirir diyor. Bilmem kac senede bir patlar kırılır o gerilimi tartamaz enerji böylr kirilinca ortaya çikiyo rahatlatiyomuş kendini. Bi çeşit osuruk farzet xd Gaz çıkıyortur dünya. Karnım ağırımasın diye xddd 🤔🤷🏻‍♂️ -- Bu şey var. Kanıtlanmış! Bu şeyin üzerinde yaşıyoruz. Sen önlemini almadıktan sonra daha çok vah vah edersin. Bak elin oğluna ? 9 nokta 10a yakın oluyor 3 yaralı 1 vefat anca. O da yıkılma değil. Panikten insan hatası kendi hatası -- Bırak yıkılmayı ???? Adam market MARKET* Rafları dolaplari bile devrilmiyor. Gelişmişlik seviyesine bak. Vışşş 🙏🏻🙇🏻‍♂️. #Respekt. -- Dönüp dolaşıp laf aynı şeye geliyor. Sonuç: Coğrafya kaderdir. Memleket var içecek bardak su bulamiyorlar temiz, memleket var böyle işte. O da insan, o da insan. Onunda babası anasi vardı öyle yapmışlar o halde yapıyorlar hala öyle devam ediyorlar. Bununda babasi anasi var böyle yapmişlar öyle devam ediyorlar o halde yaşıyorlar sonuç. Akıl akıldan üstündür. Tepedekiler bişe olmadikça sürünmeye mahkumsun.
      cokbilmisdegilcokbilen
      Büyük ihtimalle bir göçük oluşacak ve Avcılar direkt olarak içine girecek.. Her depremde orası mutlaka bir darbe yiyor.
       eski_bi_tanidik
       Yakın zamanda olacağını zannetmiyorum. Bir büyük oldu zaten o da baya sonra olur bence
        tsukyomi
        Ülkenin fişini çekebilecek bir deprem bu beklenen Marmara depremi. Ekonomi zaten yerlerde, insanlar yeterince kutuplaşmış, virüs kol geziyor. İstanbul birkaç şehir ile birlikte her ili besleyebilir ama 80 il birleşse İstanbul'u besleyemez, kendileri de zayıflar. Yani oluşacak kıtlık, anarşi ve olumsuz şartlardan Türkiye'deki tüm iller etkilenecek. Kaçınılmaz sona doğru giderken bazı büyükbaşların ve vatandaşların bu kadar duyarsız ve hazırlıksız olması bu senaryodan daha kötü gerçi.
         arak_nus
         Olmasın ne olur... Dicek hiç.bir şey bulamadım :((
          littlejohn
          neler olabileceğini az çok tahmin ettiğimizden allah korusun diyelim en iyisi..
           redblack
           Marmara'da olursa İstanbulda buyuk bir yikim bekleniyor, ulkenin vergi gelirinin %40ini karsilayan sehir yerlebir bir olursa olmayan ekonominin vay haline.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.