Bir Şey İstemeye Utanmak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   raselika
   Bende var bu özellik. Birinden bir şey isteyeceksem iki büklüm oluyorum resmen. Kendim halledebileceksem asla istemem zaten ama halledemeyeceksem işler orada değişiyor. 10 yıllık arkadaşımdan eve gelirken su almasını isteyemeyecek kadar çekimserim bu konuda. Bazen iyi ama aslında çoğunlukla kötü bir özellik bence.
    cansevim
    bu durumun bir üst seviyesi "bir şey istemeye utandığının çevren tarafından bilinmesi" oluyor aynı zamanda konuyu "sıçtın mavisine yaklaşmak" olarak da tanımlayabiliriz. Suistimal eden çok olur. İşin zor vesselam.
     sinek_valesi
     Aslında utanmak en temiz duygulardan biridir bence. Lakin her şeyde de utanmak kötü bir şey. Ne gerek var ki neden utanasın....
      criglernajjar
      Ben kendimi bildim bileli anne ve babamdan bir şey isterken utanıyorum. Daha doğrusu insanlarla konuşmaya çekiniyorum.
       pumpkinpie
       En zoru birinden para istemek
        hogwartsmektubugelmeyen
        Biz utanıyoruz da utanmayan insanların halini ne yapacağız? Bazen hakkım olduğu halde söylemeye utanıyorum. Bu ara mesela en çok insanlara maske takmasını söylemeye utanıyorum. Onlar adına ben utanıyorum çünkü.
         bunaldikyahuu
         Maalesef sahip olduğum bir özellik. İnsan anne babasından bile bir şey isterken utanır mı yahu? Bunu kapatma tuşu falan yok mudur acaba
          redblack
          Kitaplarim haric, ödünç verdigim şeyleri isterken cekinirim genelde🙄
           zodyakli
           Ben kolay kolay utanmam tabii ne istediğim de önemli ama birinden bir şey istenecekse arkadaş ortamında o kişi ben olurdum hep. Ama ne para alırım ne de veririm. Gerçi veririm ya.
            noobzac
            Hakkın olanı isteyememek ya da alamamak utanç verici bir durumdur. Acizliktir. Hakkın olmayanı rica edebilirsin ki arsızlaşılmadığı müddetçe bu gayet insani bir davranıştır. Dayanışma kavramı tevekkeli değil.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.