Bir Senedir Karantinada Olduğumuz Gerçeği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Arkadaşlar şaka maka karantinada bir senemiz dolmak üzere. Bugün evden dışarıyı doğru izlerken aklıma bu geldi. Bir senedir dört duvarın arasına sıkışmış bir vaziyette hayatımıza devam ediyoruz. Bu bir seneye baktığımda ilk karantinaya girdiğimiz zaman hepimizin o dinlenmeye ne kadar ihtiyacı varmış ki mükemmel bir rahatlama yaşadık ilk bir iki ay. Sonra her şey çirkinleşmeye başladı tabii. Hayatımdaki en çok insan detoksu yaptığım zaman dilimi herhalde bu bir sene oldu. Aynı zamanda ne kadar göstermelik ilişkilerimiz olduğunu fark ettiğim bir sene. Araya mesafeler girince konuştuğunuz sayılı insan kaldığını fark ediyorsunuz. Belki birikim yaptık belki yapamadık bilmiyorum ama gençliğimizin elimizden kaçışına açık açık şahit oluyoruz. Ellerimizin arasında eriyen hayatı hissettikçe artık ben de bu dört duvar arasına sığamıyorum. Kim bilir belki böyle kaç yıl dönümü kutlanacak çünkü bu gidişle gerçekten birkaç sene daha bu şekilde bir hayatımız olacak. Hadi gelin hep beraber bu başlığın altında karantina dönemine ait sıkıntılarımızı birlikte dökelim.
    karolunita-
    Ayh bu gerçek yine önüme çıktı kaçamıyorum ağlicam
     1234569
     Türkiye+AKP dönemi + virüs dönemi hop 3 ünü kesiştir.
      mrsnl33
      Evde,vakit geçirmeye başladıkça aslında kardeşlerimi gerçekten fazla tanımadığını,kendi hayatına dalıp onları gerçekten ihmal ettiğimi fark ettim.Düşündüğüm zaman,cevremdeki yakin arkafaslarim hakkında bile bi cok seyi bilirken,onlarla ilgili bazı şeyleri fark etmediğimi,nelerden hoşlanıp neleri sevmediklerini bile bilmediğimi fark ettim.Karantina döneminden önce iyi bir abi oldugumu düşünüyordum ama şu an aynı fikirde degilim
       mevsimlerdensnbahar61
       Harbi farkında değilim doğalım buysa demek ki
        palmiye
        Yok ya ne sıkıntısı altı üstü 6 7 aydır buralardayım.
         badideasensei
         Ve sayılı ergenlik dönemimden bir yılım eksildi. Hiç bir anım yok. Çok sosyal ya da dışarıda olmayı seven biri değildim ama biliyorum ki artık böyle biri olmayacağım. Ailem hakkında çok fazla fikir edindim. Gerçek arkadaşlarımın kimler olmadığını öğrendim. Sosyal çevrem değişti ama sokakta görse tanımazlar. Sadece okulda örneğin konuştuklarımdan tanırlar ve bu daha iyi bence. Görünümün ya da tavrım değil fikirlerimin sebep olduğu sosyal ilişkilerimi daha çok seviyorum. Arkadaşlığın ne olabileceğini anladım. Bir yıldır okula dahi gidemedim doğru düzgün. Sonuç: Gülsem mi ağlasam mı kararsızım.
          catherine-earnshaw
          Karantina sapık eski sevgilimin tehditlerinden ve verebileceği diğer zararlardan koruyor beni, ulaşamıyor çünkü. Yani eve tıkılı kalmaktan çok canımın ve ruh sağlığımın derdindeyim ve biri onları elimden almadığı için minnettarım bu karantinaya.
           atakancavdar
           Yalan yok en fazla 4 veya 5 ay sürer sanıyordum. Bu kadar uzun süreceğini gerçekten kimse beklemiyordu heralde
            kayaca
            Film gibi gerçekten 1.5 senedir hayatımızı siktiler. Çok kötü oldu gerçekten bu pandemi biran önce bitsin ve insanlar hayatlarına dönsün ya yeter artık gerçekten.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.