Bir Sabah Uyandığınızda Herhangi Bir Şeyi Değiştirme Şansınız Olsaydı Ne Olmasını İsterdiniz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sfsdafsdfdsfa
   Her şeyden önce çocuklara çok değer veren bir toplum olmalıyız. Çocukların ölmediği şiddete tecavüze yada kaçırılıp köleleştirilmediği çocuk işçilerin olmadığı, trafikte beklerken artık çocukların ellerinde mendil yerine hepsini ait olduğu okullarda sıcak yuvalarında mutlu görmek isterdim.. bence bir çocuk konuşmaya başladığı andan itibaren her dediği söz ve kelime çok önemli. Hayal güçleri ve küçük yaşlarda bu kadar tutkulu olmamızın ileriki yaşlarda köreldiğini düşünüyorum. Hayal ve vicdandan yoksun empati duygusu körelmiş birer şeytana dönüşüyoruz bazılarımız. hiçbir çocuğun bir yetişkine tecavüz ettiğini öldürdüğünü yada şiddeti ayrımcılığı nefreti yayıp benimsediğini gördünüz mü ? ne varsa ne olduysa yada başımıza ne geliyorsa büyürken yaşadığımız travmalar sayesinde oluyor bu dünyanın çocuklara ait olduğuna inanıyorum bu yüzden herhangi bir çocuk benden bir şey isterse bu benim patronumun düşüncelerinden bile önemli sayılacak kadar değerlidir dünyaya çocuk gözüyle bakın büyüdüm diye övünmeyin hep vicdanınız küçük bir çocuk gibi sıcak kalsın.. Bedeniniz büyüsün düşünceleriniz olgunlaşsın hayata daha sert ve gözü pek bakın ama içinizdeki çocuğu asla susturmayın önemseyin ve sevin onu.. Yattığın yer güllerle dolsun en güzel yerde yat atam çocuk sevgisi deyince aklımızda ilk senin adın..
    benita
    Uyandığımda manzaranın ilk fotoğraf gibi değil, ikinci fotoğraf gibi olmasını isterdim
     ezgizm
     Değiştirmekle düzelmeyecek kadar bozuldu bu dünya.
      kaaninteyzesi
      Hiç olmamış olmayı dilerdim
       asit
       neden olmasın
        676irmak
        2 yıl öncesine dönerdim
         tsukyomi
         Kendi açımdan zamanı ve mekanı. 1941 yazı, Stalingrad savaşa hazırlanıyor, Sovyet Hava Kuvvetleri'nin projektörleri göğü aydınlatıyor, Naziler yolda, canım Rommel Kuzey Afrika'da yargı dağıtıyor. Nereye gideceğimi şaşırırım be.
          ladydisko
          ilahi varlık olarak yaratılmak isterdim
           dr.rock
           Böle elime sepeti alır, la la la diye seke seke gezer, her yere el bombası ata ata dolanırdım. Sora sendeleyip düşenlerin boğazını keser, kafalarını ellerimin arasına alıp yanaklarından öperdim, son nefeslerini verirken, gülümserdim onlara "musmutlu olun cehennemde" derdim. Sonra yine la la la... Böyle yapardım işte
            aslanburcubirisi
            Hayatımda ki insanları.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.