Bir Ögrencinin Gece 12'de Soru Sorması Saygısızlık mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Şimdi bir öğrencimiz gece 12 de bir soru soruyor ögretmenine wp üzerinden ve bunun üzerine ögretmenle tartışıyorlar tam halini onedio sitesinde bulabilirsiniz bence bu durumda iki tarafta hatalı ögretmen ögretmen gibi ögrenci ögrenci gibi değil evet çocuğun geç saatte atması ve bunun pazar günü olması doğru değil ama madem mahremin neden cevap verme geregi duyuyorsun? Pazartesi günüde gayet iyi cevap verebilirdin di mi? Biz bu gençlere böyle davranırsak nasıl olur ilerde ülke biraz bunu düşünün
    catherine-earnshaw
    Düzgünce uyarmalıydı ve ergen ergen triplere gireceğine, çocuğa başka öğretmenlere geç saatte yazmasının kötü sonuçlar doğuracağını belirtmeliydi. Herkes aile içinde öğrenmiyor tüm görgü kurallarını, biraz da öğretmenin dürtmesi lazım.
     gregory_
     Ögrenci yalakalik yapmak isterken ters tepmis gibi geldi bana.
      asit
      Bunu alışkanlık haline getirenler de var. Uzaktan eğitim ilk dönemlerinde gece yarısına kadar wp bildirimleri susmuyordu. Her şeyin vakti zamanı var.
       maskoff
       saygısızlıktır. bu öğretmenler köle mi öyle tatil günü gecenin köründe mesaj atacaksın. az bile demiş öğretmen.
        monaiman
        Uslup önemli.
         gulenceyda
         Ben de öğretmenim. Hepimiz zor zamanlardan geçiyoruz. Özellikle gençler için daha katlanılmaz bu durum. Gelecekle ilgili belirsizlikleri var, imkansızlıkları olanlar var vs. Elbette öğretmen köle değil. Ama öğrenci hatalı davranıyorsa doğru davranışı öğretmekle yükümlü. Öğrenciyi azarlayacak vakti ve enerjisi varsa soruyu cevaplayacak ya da düzgün bir şekilde uyaracak vakti ve enerjisi de vardır sayın meslektaşımın. Öğrenci aramamış mesaj atmış. Ben mesela müsait olmadığımda WhatsApp iletilerini kapatıyorum. Eğer mesajı görürsem ve müsait değilsem sana sonra döneceğim yazıyorum. Hepsi de tamam hocam kusura bakmayın diyor. Birisi bile hayır illa da şimdi cevap verin demedi. Ya da bazen uygun olduğum ya da olmayacağım zamanları duyuruyorum. Yine de mesaj atan olursa müsait olduğumda hem sorusuna cevap veriyor hem de uygun bir dille uyarıyorum. Başta yorucu oluyor ama belli bir zaman sonra sistem oturuyor. Hiç sorun yaşamadım şu güne kadar. Ayrıca hepsi benim evladım gibi. ❤ Bence gençler kişiliğine hakaret etmediğiniz sürece sizi anlamaya sizin olmadığınız kadar açıklar. Ifade konusunda sıkıntıları oluyor bazen o da onların suçu değil bence ama dediğim gibi onun da nasıl olacağını göstermek bizim görevimiz. Yoksa teorik bilgiye bir şekilde ulaşırlar zaten. 🙋🏻‍♀️
          sedefartuny
          E bu zahmet akşam saatlerinden sonra insanları bir salın ya kim olursa olsun gecenin bir vakti yazmayın bi insanlara. Haksız tabii ki. Ben olsam ben de aynı tepkiyi verirdim.
           kisi
           İki tarafın yaptığı da saygısızlık. Acil bir şey olmadan o gün o saatte yazman hiç doğru değil. Böyle karşılık vermek de hiç doğru değil.
            deniz006
            Sayygısızlık demek doğru olmaz ama öğrenciler de her saat rahat rahat yazmamalı. Her şeyin bir adabı var. O yüzden doğru bulmuyorum.
             gavrilovich
             Belki karısı kızmıştır
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.