Bir Mağduriyet Hikayesi: İşinden Atıldı, Yargı Suçsuz Buldu Fakat Geri Dönemiyor
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda çalışırken OHAL döneminde alınan kararla işinden atılan Gülsinem Tantekin 4 yıl sürdürdüğü hukuk mücadelesini kazandı.Atılmasında imzası olan bazı kişilerin FETÖ soruşturmasıyla görevinden uzaklaştırıldığını belirten Tantekin, “2016 yılından beri işsizim. Davayı kazanmama karşın yine de işe alınmadım. 7 kişilik ailede tek çalışan bendim” dedi. Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda yer gösterici olarak çalışırken OHAL kapsamında iş anlaşması feshedilen Gülsinem Tantekin (33) 4 yıldır verdiği hukuk mücadelesini kazandı. Hakkındaki soruşturmada takipsizlik kararı verilen, açılan davayı da kazanan Tantekin işe iade kararına karşın işine dönemiyor. Cumuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre, atılmasında imzası olan bazı kişilerin FETÖ soruşturması kapsamında görevinden uzaklaştırıldığını belirten Tantekin, “2016 yılından beri işsizim. Davayı kazanmama karşın yine de işe alınmadım. 7 kişilik ailede tek çalışan bendim. Babam mevsimlik işçi. Diğer işten atılanlar işine geri döndü. Benim kadro hakkım olmasına rağmen almadılar. Bir gün işime döneceğime inanıyorum. İşimi seviyorum ve ihtiyacım var” dedi.
    muzlu-pasta
    Bu ülkede adalet aramak kerhanede bakire aramaya döndü iyice ama yeter be
     rotasizkerim
     Gerçekten ülkemde bu işler nasıl ilerliyor acaba buradan sesini duyurmaya çalışalım arkadaşımızın. artık ülke de %25 işsizlik var nereden baksan sonu ne olacak göremiyorum
      daisyyy
      Bu ülkedeki bu haksızlıklar ne zaman biter çok merak ediyorum. Kim bilir bu kadını da ne diye çıkarmışlardı işinden. Şimdi de kim bilir neden geri almıyorlar. Umarım yetkililer duyar bu kadının sesini de geri döner işine. Yazık 7 kişilik aileyi bir maaşla geçindirmeye çalışmak kolay mı bu devirde.
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.