Bir Kitap Hayat Değiştirir mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bir-anka_
   Hâllerin ve zevklerin, tercümânı Mektûbât, Bu kitabı okuyan, bulur elbette hayat. İlâhî nûrlar ondan yayılıyor cihâna, Her ne müşkülün varsa, bakabilirsin ona. Onu çok okumalı, ilimle dolar insan, elf i sani’den feyizler alır insan. Öyle bir kitap ki o, misli yoktur elbette, Ne geçmişte yazılmış, ne dahi gelecekte. . İlim, ihlâs kaynağı hârikalar var onda, Fayda onda, kâr onda, en değerli yâr onda. Oğlu çok övüp der ki, (Babamın her mektubu, Öyle büyük bir derya, görünmez onun sonu.) Tasavvuf ile fıkıh, birleşmiştir burada, Saadetin kaynağı, başlatılır dünyada. Budur uzman bir tabip, bütün dertlere devâ, Hasta kalblere şifâ, susuz rûhlara gıdâ. . Aşkla yanan kimseye, en iyi haber budur, Issız karanlık yolda, kişiye rehber budur. Gece gündüz daima, okunmalı Mektubat, Duyulur elbet bir gün ondaki lezzet ve tat. Mektubat okununca, etrafa nur saçılır, Feyzinin tesiriyle, kalblere yol açılır. Bu kitabı okuyup edelim çok muhabbet, Mektubat'ın yazarı imdâda gelir elbet.
    amira
    okuduğum her kitap düşüncelerimi, bakış açımı ve (bazen de) karakterimi biraz biraz değiştirir ama okuduktan sonra beni 180 derece değiştiren bir kitap olmadı daha.
     kafatamircisi
     Yol gösterir tercihi yine sen yaparsın
      eski_bi_tanidik
      Değiştirir
       black_390
       Harry Potter serisi beni okumaya alıştırdı hayatım değişti her ay düzenli kitap alıp her gün okuyorum. Geçen 3 saat okudum ve 357 sayfalık kitabı bitirdm. Tekteki rekorum değil ama idare eder.
        tsukyomi
        Değiştirmekten ziyade aranılan yolu buldurur. Babama müteşekkir olduğum birkaç konudan biridir beni Sun Tzu'nun Savaş Sanatı ve Carl von Clausewitz'in Savaş Üzerine kitapları ile tanıştırması. 11 yıl önce artık anlayacak yaştasın, her gün en az bir sayfa oku diye emretmişti. Başta eh ilginç işte dediğim kitapları 11 yıldır her gün okuyorum. Sun Tzu, Clausewitz, büyük adamlarsınız.
         berat_redflag
         Nutuk-Küçük Prens-1984 Üçlüsü
          absurdizm
          bulut kız var, o değiştirdi.
           -lucy-
           Değiştirdi ❤ Aslında değiştirmedi sadece biraz yol gösterdi o kadar. (Little Prens..)
            somurtkan_sirin
            Küçük prens değiştirir🦊
             eliymalik
             hayatı değiştiren şey kitap, film, söz vs değil fikirdir fikir.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.