Bir Karar Verelim: Z Kuşağı Ülkeyi Kurtaracak mı Batıracak mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   İvedilikle netleştirmemiz gereken bir konu bu arkadaşlar. Bir gün Z kuşağı tukaka oluyor bir diğer gün ülkeyi kurtarma misyonunu Z kuşağına yüklemiş bulunuyoruz. Tiktok'u bahane edip bir güzel yaftalıyoruz. Bknz. Okan Bayülgen. Sonra hemen fikir değiştirip 2023 yılında 6 milyon Z kuşağı oy kullanacak ve ülke siyasetini değiştirecek diyoruz. Yani işimize geldiğinde ülke kaderini bu gençlere bağlıyor işimize gelmediğinde yok aptallar yok Tiktok'ta dans ediyorlar diyoruz. Bir karar mı versek acaba??
    kania_
    Bana kalırsa batırırım bana güvenmeyin dhbvvhsfg
     berat-albayrak-official
     Bir instagram ve tiktokta kendini rezil eden sosyopatlar var, bir de benim de içinde bulunduğum sorgulayanlar var.
      kafatamircisi
      Ben hiç bir ışık göremiyorum/
       lutfen-ama
       Her dönemde olduğu gibi onlarda da zeki olan da var olmayan da. Şöyledirler diyen herkes Z kuşağı genellemesi yapmış olur.
        merivella
        Bizim x kuşağında çekmediğimiz kalmadı kaldı ki ihaleyi de bize bırakıyorlar
         badideasensei
         Şöyle bir gerçek var ki bu ülkenin son 70 yılını göz önüne aldığımızda özellikle , diktatör yönetimler tarafından bilinçli nesiller tehdit olarak görülmüştür. Adeta çim biçer gibi biçildiler de zaten. Soruyorum size? Geriye kimler kaldı? Açık açık yobaz kesim. Bu yobaz kesim de günümüz durumunun oluşmasına katkı sağlayan seçmenler. Bu bir süreçti , ağır ağır geldik biz bu duruma. Kim peki bu Z kuşağı? Tehdit mi, mevcut durumun devamını getirecek olanlar mı? (Tiktok vs evet eğlence amaçlı kullanın ama sacmalayanlar da var sadece Z kuşağı kullanmıyor yani kullanan da azınlıkta;) Z kuşağı bir öfkeyle büyüyor. Örnek; sınava hazırlanıyoruz kitap parası dershanesi vs vs para gömüyoruz. 1 yıl belki de yıllarca hazırlanıyoruz. Sınava girerken de para veriyoruz. Sınavdan istediğimiz puanı almak zaten çok güç. Gelecek kaygımız var diğer kuşaklara göre kat kat fazla. Z kuşağı mevcut duruma açık açık tehdittir bana kalırsa. Kurtaracağız başka çare yok. Silkelen ve kendine gel!
         https://youtu.be/sTEVZdMx43c
         https://youtu.be/sTEVZdMx43c
          gregory_
          Ben çok güveniyorum bu kusaktan tanidiklarima, ama bu kadar batigi kurtarmak zor. Bu kusagi asagilayan ama ülkenin bu duruma gelmesine de engel olamayan önceki kusaklara hesap sormayi da unutmamalilar.
           eski_bi_tanidik
           Batircak. Ve youtube a kazandıracak
            absurdizm
            Çok düşünmeye gerek yok. Kararı zaman verecek sonuçta.
             veritas-vos-liberabit
             Bilinçsiz bir nesil yetişiyor. İki seçenek var ya yönlendirmeye açık ya da küllerinden doğan gençlik. Birinci seçenek daha ağır basıyor. Dil kavramı da çok önemli dil gittikten sonra kuşağın hiçbir önemli kalmaz xyz adını nr koyarsan koy bomboş bir kuşak kalır geriye.
              kitaptakikurt
              s*ke sürülcek akıl yok neyin kurtarması dünyadan haberleri yok.düşmüşler hep s*k bulma *m bulma derdine
               ahpte-pateh
               Bize gelene dek ülkenin yaşayacağı garanti mi?
                tayfun-aktoprak
                Z kuşağından (18) olarak söylüyorum, fazla uzak değil birkaç yıla intihar ve göçte inanılmaz patlama olursa şaşırmayın ekonomistler zaten açıkladı Türkiye ekonomisi artık geri dönülemez noktaya geldi bundan sonra uzun bir durgunluk geçirebilir. 16 yaşında 50'sinde konuşan insanlar görüyorum aq lisesinde
                 gollummm
                 Y kuşağı ve GEZİ diyorum! Yeterli bence. Umarım Z kuşağı da bu kadar cesur olur ...
                  baldbritney
                  bunun cevabı direkt olarak tiktok. abi uygulamaya girip bakınca bu jenerasyon büyürken insanın aynı dünyaya çocuk getirme isteği arzusu kaçıyor
                   xxx00
                   Kuşağın sanırım içindenim ve...ne bileyim 'her kuşak biraz aynıdır' mantıklı ama ben batıracaklar taraftarıyım, maalesef.
                    iyki
                    Önce bi kendilerini kurtarsınlarda ülkeye bakarız hep birlikte
                     baldbritney
                     aynen aynen kurtarır. tiktok çeker bi tane, sevgilisini parmaklayan ayıyı dövüyomuş gibi sağa sola yumruk savurduğu. sonra arkaya bi şarkı. ülke kurtarıldı
                      sureyyaares
                      Başından beri cahil olduklarını düşünüyordum. Tiktokta atılan videolar da bunu kanıtlar doğrulukta. Neyse ya... Umarım ben ve benim gibi düşünen insanlar yanılır.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.