28
12.10.2020
Bir Kadın Hükümdar Olsanız Hangisi Olurdunuz?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   hogwartsmektubugelmeyen
   Tarihte pek çok farklı hükümdar var, her birinin de kendine has özellikleri var. Düşününce hiçbiri olmak istemezdim. Hepsinin günümüz medeni olmayan medeni dünyasında saçma ve insanlık dışı bulabileceğimiz durumları var. Ancak illa olacak olsam Hürrem Sultan derdim. Fazlaca entrikalı olmasına rağmen gücü ve zekası beni benden alıyor. Asıl hoşuma giden ise gerçekten bağlı ve yürekten sevdiklerine ihanet etmemesinden geliyor.
    mevsimlerdensnbahar61
    2. Beyazıt kendisi vicdanlı bir insan olduğundan mütevellit hep dikkatimi çekmiştir
     gregory_
     Kleopatra.
      ladydisko
      kraliçe Victoria oraya buraya hüküm ederdim
       plazacalisani
       Anna Boleyn'in kızı Elizabeth (kaçıncı hatırlamıyorum). Annesinin günahlarını çekmiş, yıllarca mücadele etmiş, ancak asla ama asla yılmamış
        mehmet_08
        Stalin
         eski_bi_tanidik
         Şimdiki ingiltere graliçası
          busrawashere
          Tomris Hatun
           thetalentedmrripley
           Annem. Reis olarak babam gözükse de evi komple annem yönetirdi, hele babamı binbir entrikayla parmağında oynatırdı. Komşu ilişkileri güçlüydü. Genelde dostane ilişkiler kursa da şirret akrabalara karşı gazabı şiddetliydi. Etkin silahları terlik ve oklava olmakla birlikte yeri geldiğinde dedikodu silahını da sanat seviyesinde kullanırdı. Çocuklarını muhtelif uç beyliklerine göndererek burada hem eğitimlerini aldırdı hem de hayat tecrübesi kazanmalarını sağladı. Tam bir stratejik dehaydı, tamam guzum onu da ben yapayım diyerek istediği her şeyi yaptırırdı. Tarih kitaplarında ismi geçmese de gönüllerde Hacer Bacı olarak yer aldı.
            meyvesebze
            Tansu Ciller😁
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.