Bir İnsanın Kültürlü Olduğunun Bir Göstergesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Direk belli eden bir detay tabiki hangi müzikleri dinledigi klasik müzik dinliyorsa kapın
    patronicee
    Kültür ve zevki birbirine bağlamanın hiç bir alakası yok. Arabesk dinleyenlere de b*k at bari. Başlığı açtın anladık ama saçma yorumlamalarınla gereksizleştiriyosun kendi düşüncelerini.
     sezgy
     Küktür nedir ya? Neyse.. Bir insanın kültürlü olduğunun bir diğer göstergesi de kitap okumasıdır. Kitap okuyan kişi geçmiş ve gelecekle ilgili bilgilerden de haberdardır. Eski tarihi araştırır, sanki o dönemde yaşamış gibi hisseder. Kültür senin bahsettiğin gibi zevklerden ibaret değil. Şimdi sana demin söylediklerimle ilgili bir örnek; kitap okumayı sevmeyen, okumayan ama araştıran insanlarda kültürlüdür. Klasik müzik dinleyen kekolar elinden öpecek senin. Teşekkürler.
      kafatamircisi
      İyi bir diksiyonları ikna edici anlatım kabiliyetleri vardır tarafsız bir şekilde eleştiri yapabilime kabiliyetleri vardır.
       strangestar
       Her fikre açık olmalıdır.
        merilolika
        her fikire her görüşe saygılı olması konuşurken dikkatli olması
         karolunita
         Joker filmini yorumlatınca anlıyorsun direkt
          kisi
          Bilmiyorum diyebilmesi. Tarafsız bakabilmesi. Direkt bilmese de mantık yürütebilmesi. 'Çeşitli' konularda bilgi birikiminin olması. Çeşitli konularda etkinliğinin olması (sanat dalı, spor dalı vb.) Sevdiği, sevmediği; yaptığı,yapmadığı vb. şeyler olması; yani bir karakterinin olması. Toplum normlarını yargılayabilip uyacaklarını ve uymayacaklarını seçebilmesi. Üste çıkma, kendi kanıtlama, son sözü söyleme gibi takıntılarının olmaması. Ad hominem yapmadan tartışabilmesi. ...
           island_ada
           Konuşması diyorum, neredeyse konu hakkında (ciddi bir şekilde, öyle her şeyi bilirim havası değil) bilgi sahibi olması
            brunost
            güzel bir şekilde dinleyebilmesi
             dunyabarisi
             Hiç uzağa gitmicem. Çocuğundan yetişkinine, yere çöp atmayan hatta çöp kutusu bulana kadar çöpünü taşıyan insanlara bayılıyorum. Kesinlikle ülke adına güven ve umut verici olduğunu düşünüyorum
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.