Bir İnsanın Gelebileceği En Büyük Mertebe Nedir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Doğan Cüceloğlu'nun bir sözü var '' Bir insanın gelebileceği en büyük mertebe güvenilir insan olmaktır.'' Çok katılıyorum bu sözüne bir insan güvenilirse o kişi toplumda hep en çok saygı duyulan kişi olmuştur çünkü kendini kabul ettirmiş açıklamıştır. Kimsede acaba soru işareti bırakmamış insandır zordur da güvenilir olmak. Özellikle bu devirde insan en yakınına, anasına babasına güvenemiyor kaldı ki başkasına güvenebileceksin. Güvenilir olmaktan sonra da saygı duyulan insan olmak da önemli bir mertebe bunların hepsi birbiriyle bağlantılı zaten.
    lovewkoko
    bazı insanlar için sadece babalarının takdirini almak da olabilir. çevremdeki çoğu insan için öyle. insan garip bir canlı.
     arnavut19
     Hayvan sevebilmek.
      marlyn
      yine kendisidir yani insan olabilmektedir yunus emre nin dizelerinde bahsettiği erdemlik
       fairytale-
       En büyük mertebe değilde istediğim mertebe faydalı bir birey olmak. Yara değil merhem olmak .
        fuzbing
        "Bir insanın gelebileceği en büyük mertebe güvenilir insan olmaktır." sözü aklıma geldi başlığı görünce, gireyim de yazayım dedim içeriğe bak.
         bohem-anne
         kendini gerçekleştirmek
          hati_
          Kendini, kim olduğunu sevmek, kendini dinleyebilmek. Kendini sevmeyen, kendiyle barışık olmayan insanların çevrelerine - ve tabi kendilerine de - ne kadar zarar verdiklerini çok kez gördüm. Bide kendine güvenmek, inanmak ve hiçbir şeyden, hiç kimseden korkmamak. Bunları başardın mı gerisi kolay bence.
           peripedia
           Bence etrafındaki tüm insanlar tarafından saygı gördüğü bir mertebe ulaşabileceği en üst seviyedir. Onun dışında her şey gelip geçicidir ve çok da önemli değildir.
            leb
            vicdanının her daim rahat olması
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.