Bir İnsanın Ateist Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   zeynebio
   Benim anlamadığım tek şey bu insanların inançsız olmayı nasıl kendi tercihleriyle seçtikleridir. Her şey bu kadar açıkken bunu görmemek, inançsız olmak nasıl ve neden istenir? Ateistler bunu da açıklasın :p :/
    ulrich
    Kendin arastir kafanda bir sonuca var iste ,ateistlerin inananlar gibi kendi fikirlerini yayma derdi yok ki.
     lutfen-ama
     Sana insanların hıristiyan, yahudi, budist, müslüman olması nasıl normal ise ateist olması da gayet normal demek için gelmiştim aslında ama sen 'neden'ini' 'nasıl'ını sormuş, anlamıyorum demişsin. Ben bu konuda seni aydınlatacak kadar bilgi sahibi değilim o yüzden bir şey diyemeyeceğim.
      roxannee-
      Böyle insanlara çok saygı duyarım. Çünkü verileni olduğu gibi kabul etmeyen, araştıran, okuyan ve sorgulayan insandır. Bu dönemde önemlidir.
       moonlight3rd
       Ahlak kavramını "Küresel Etik"'ten alırlar. O yüzden çoğu dindardan daha dürüst ve daha sağlam, aynı zamanda daha kültürlü ve geleneklerine bağlıdırlar.
        mercannn
        Ateizm mantık hükümcüdür ve bilime destek verir. İnancı olan insan onlara göre beyni yıkanmış kişilerdir. Bence inancı olan insanlar olarak ben tercihimden memnunum üzüldüğümde ya da bir yerim ağrıdığında açıldığında kendimi teselli edecek bir kapım var bu şekilde düşünüyorum iyi insan olmak için sebeplerim var. Ama tabi düşünmüyor değilim. “Dinde zorlama yoktur” denir fakat uyum sağlamazsan cehenneme gitmek denen de bir şey var bazen bu konular girdap olabiliyor sonucu net bir cevabı olmayan şeyler çok fazla bu yüzden bu gizemli şeylerin kutsal olduğuna inananlar ve böyle bir şey yok diyip inanamayanlar olarak ayrılmış insanların saygı duymak en iyisi.
         atayurt00
         E onun tercihi ! Aaa nasıl olur imkansız çok ayıp mi diyelim ? Saygı duyalım kim nasıl yaşamak isterse yaşasın lütfen 🙏 Ki önemli olan iyi insan olabilmek , kim neye inanırsa inansın!
          erkud
          Her şey açıkken bunu görememekten kastın ne anlamadım. Sen nasıl inanıyorsan ben de o şekilde inanmıyorum. İnanmadığın bir şeyi kabul edemediğin gibi ben de kabul etmiyorum. İnsanların düşüncelerini sorgulamayın, anlayış göstermeye çalışın
           zimbo
           Yatacak yeriniz yok 🙈 insanların inançsızlık özgürlüğüne bile saygı duymuyorsunuz
            coronavirus
            Dinlerin neden olduğu savaşlara bakmak dahi ateist olmak için yeterli. Her şeyi kontrol etme, sosyal yaşamın sınırlarını kendi inançlarına göre sınırlandırmak isteyen Müslümanlara bakmak da ateist olmak için yeterli. Neden ateist oldum? Olduk reis bir kere. Fakat sanılanın aksine ateizm okumak ve sorgulamak ile ilintili değil. Sadece özgürlüğe aşığım.
             enginarkalbi
             Açık olan nedir?
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.