129
7.7.2020
Bir İnsanın Ateist Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   zeynebio
   Benim anlamadığım tek şey bu insanların inançsız olmayı nasıl kendi tercihleriyle seçtikleridir. Her şey bu kadar açıkken bunu görmemek, inançsız olmak nasıl ve neden istenir? Ateistler bunu da açıklasın :p :/
    ulrich
    Kendin arastir kafanda bir sonuca var iste ,ateistlerin inananlar gibi kendi fikirlerini yayma derdi yok ki.
     lellu
     Ateist değilim niçin inandığımı açıklayayım bir ateist niçin açıklasın kafamda deli sorular 🤷‍♀️🤔
      enginarkalbi
      Açık olan nedir?
       moonlight3rd
       Ahlak kavramını "Küresel Etik"'ten alırlar. O yüzden çoğu dindardan daha dürüst ve daha sağlam, aynı zamanda daha kültürlü ve geleneklerine bağlıdırlar.
        lutfen-ama
        Sana insanların hıristiyan, yahudi, budist, müslüman olması nasıl normal ise ateist olması da gayet normal demek için gelmiştim aslında ama sen 'neden'ini' 'nasıl'ını sorrmuş, anlamıyorum demişsin. Ben bu konuda seni aydınlatacak kadar bilgi sahibi değilim o yüzden bir şey diyemeyeceğim.
         zimbo
         Yatacak yeriniz yok 🙈 insanların inançsızlık özgürlüğüne bile saygı duymuyorsunuz
          gecemm07
          Bi insanın ateist olması... Kendi kararları yani,hiç bir dine inanmıyor da olabilir insanlar.
           rarero
           Sorgulama yeteneği bireyin yaşantısına göre değişebilen bir şeydir. Dünyayı nasıl algıladığı ile alakalıdır. Bu açıdan uzun süreli sorgulamalar sonucunda bir yaratıcının olduğuna da inanılabilir, olmadığına da. Değişen bir durum.
            nergis
            Ya kim neye inanıyosa ya da inanmıyosa kendi tercihi tabii ki ancak inanan biri olarak korktuğumda ya da çaresiz hissettiğimde sığınacak bi limanım var ateistler ne yapıyo hani felak nas falan okuyamazsın Allahım yardım et diyemezsin ne biliyim tuhaf yani
             mercannn
             Ateizm mantık hükümcüdür ve bilime destek verir. İnancı olan insan onlara göre beyni yıkanmış kişilerdir. Bence inancı olan insanlar olarak ben tercihimden memnunum üzüldüğümde ya da bir yerim ağrıdığında açıldığında kendimi teselli edecek bir kapım var bu şekilde düşünüyorum iyi insan olmak için sebeplerim var. Ama tabi düşünmüyor değilim. “Dinde zorlama yoktur” denir fakat uyum sağlamazsan cehenneme gitmek denen de bir şey var bazen bu konular girdap olabiliyor sonucu net bir cevabı olmayan şeyler çok fazla bu yüzden bu gizemli şeylerin kutsal olduğuna inananlar ve böyle bir şey yok diyip inanamayanlar olarak ayrılmış insanların saygı duymak en iyisi.
              erkud
              Her şey açıkken bunu görememekten kastın ne anlamadım. Sen nasıl inanıyorsan ben de o şekilde inanmıyorum. İnanmadığın bir şeyi kabul edemediğin gibi ben de kabul etmiyorum. İnsanların düşüncelerini sorgulamayın, anlayış göstermeye çalışın
               sardunya
               inançsızlığın daha sonra tercih edilmesi çok normal değil mi? çünkü bu ülkede doğunca %90 default olarak müslüman olarak büyütülüyorsun zaten.
                esatxcan
                Niye ailemin veya çevremin bana öngördüğü birseye inanayım?
                 tc-atilla-bayimli
                 senin dinin sanadır benim dinim banadır
                  noobzac
                  Allahsızlık.
                   beyzuuu
                   Bakıyorum da o kadar bilimsel içerik varken ve bunlara eğilim yokken dinle ilgili olanlar tutmuş baya yorum falan yapılmış üzülüyorum cidden tarih boyunca da hep böyle olmuş insanlar dinlerinden vurulmuş hep ve böyle olmaya devam edecek sanırım çünkü bir insanı ancak inancına göre değerlendirip ona göre saydırır, değer verip, ayırıyoruz oysaki İNSAN olması yeterli... Bırakın da insanlar neye isterse ona inansın bu konular tartışmaya bile açık olmasın.
                    senanrblt
                    yani şu şekilde körü körüne bi dine inanıp bazı şeyleri sorgulamazsan o dinden çıkmanı gerektirecek bi durum olmaz ya da inanmamayı ... fakat bişeyler sorgulandığı zaman insanlar bazı şeylerin birbirini tutmamasından ya da saçma gelmesinden kaynaklı kendilerini en özgür hissettikleri tarafa yöneliyorlar ve çok normal bir durum bu. çok da şeetmemek lazım:)
                     ilsasilem
                     Mantıklı ve doğru yoldur. Ama bana göre tabii. İnsanın ateist olmaması, başka inançlara sahip olmaları tamamen bireysel bir tercihtir. Dolayısıyla burada inancımız ya da inançsızlığımızın gerekçelerini açıklamak saçma olacaktır
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.