Bir İlişkinin ya da Evliliğin Devam Edip Etmeyeceğini Para mı Belirler?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Böyle bir sav işte. Herhangi bir romantik ilişki ya da aile birliği düşünün bu ilişkinin sonlanmasının ya da baki olmasının en önemli nedeni para diyorlar. Aile için sorunların, şiddetli geçimsizlik dediğimiz şeyin nedenlerinden birinin ben de ekonomik güçlükler olduğunu düşünüyorum ama bir ilişkiyi ayakta tutan şey para mıdır derseniz bence değildir. Önemi yoktur demiyorum ama paranız olsun ilişki ya da aile kendiliğinden olur tezine fazlasıyla karşıyım.
    unutulmus
    her şeyin temeli ekonomiktir diye bir söz duymuştum. gün geçtikçe daha mantıklı gelmeye başladı.
     mrlawyerkk
     İllaki etkin bir faktör ama salt paranın belirlediği bir ilişki zaten ilişki değildir başka dinamikleri vardır.
      mevsimlerdensnbahar61
      Parası için evlenmişsen evet ama diğer türlüsü ise hayır. Para mutluluk getirmez ayrıca insan insana mutluluk verir gerisi teferruat
       bukafelos
       şimdi hanımlar, kimse bana maddiyat önemli değil demesin. kimisinde işe yarıyor yani görüyoruz. teşekkürler.
        littlejohn
        Belirlemez ama yon vermede buyuk bir etken olabilir. Tabi genelleme yapmamak gerekir
         roar
         Para belirliyorsa geçmiş olsundur...
          notuds
          evet.. bir çiçek alıcak paranız olmayabilir eşiniz belki anlayışlıdır.. ama bir ekmek alamayacak paranız yoksa yolun sonu görünmüştür.. henüz birlikteliğim yoktur evet.. basit bir düğün milyonları aşmış.. evli olsam şuan asgari ücretle kuruyemişçide çalışıyorum.. işin yarını yok canı sıkılsa siktiri basar direkt.. sattığımız ürünlerin yüzde ellisini alacak gücüm zaten yok.. çekirdeğin kilosu bugün 25 lira.. ev kiraları en az 1000 tl.. elektrik su doğalgaz telefon internet 50 tane fatura.. 1000 lirada bu desen.. geriye 1000 lira kalmaz.. hadi diyelim 50 m kare gecekonduda 750 lira kirayla oturdun.. telefon kullanmayı bıraktın.. internete gerek yok.. su çeşmeden.. elektriğe gerek yok sokak lambası yeter.. yemeği çöpten toplasak.. ısıtmaya gerek yok zaten.. soğuk günlerde battaniyeyi iki kat örttük mü bize 2000 kalıyor.. nah kalıyor.. ulan kapital sistemi öyle oturtmuşki pezolar cebinden para çıkmadığı gün ölümün kucağında oluyorsun.. yani kısa lafın uzunu şu ki para her şeydir.. para aşkı satın almaz diyorlar ya ammına bile kor..
           isirgan_otu
           sevgi olmazsa bir araya gelmezsin para olmazsa ilişkiyi sağlıklı sürdüremezsin. ikisi de olmazsa olmaz değil elbette bunlarsız da çoğu şartta olunabiliyor, oluyor. ama ikisi de varsa koş koş durma sende coş😅😂
            sedefartuny
            Aslında evet. Cebinizde paranız olmayınca dünyanız değişiyor, geriliyorsunuz ister istemez hayatınızdaki insanlara da sirayet ediyor bu durum ama bu demek değil ki paralı sevgililer aramakla geçirelim ömrümüzü.
             me_out_bye
             Para hayatta kalıp kalamayacağını belirler.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.