Bir İlişkinin Sonunu Duygusal Açlık mı Getirir Cinsel Açlık mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   21. yüzyıl insanı temelde iki açlık durumu yaşıyor biri duygusal açlık; sevilme, sevme, ait hissetme, güven duygusu vs. diğeri cinsel açlık. Cinsel açlığın bir noktadan sonra duygusal açlığa da neden olduğu yazılıp çiziliyor ancak temelde cinsel dürtülerimiz tarafından şekilleniyor bu durum. Cinsel açlığın giderilmesi duygusal açlığa göre daha basit tabii. Herhangi biri bu noktada bir tatmin sağlayabilir ama duygusal açlık için aynı durum geçerli değil. Dolayısıyla duygusal anlamda tamamlanamamışlık hissi o ilişkinin sonunu getirir bana göre. Bu hissin cinsel anlamda yetersizliği de bir sorundur ancak sevgi dediğimiz duygu halinin olduğu bir ilişkide cinsel açlık gözardı edilebilir diye düşünüyorum. Sizce?
    sedefartuny
    Duygusal olarak bağlı olduğunuz biri ile cinsel açlık yaşamazsınız ki. Bu ille de fiziki olarak birlikte olmak değildir bir şekilde doyuma ulaşırsınız gerçek anlamda sevginin olduğu bir ilişkide.
     eski_bi_tanidik
     Simdi bisey dicem olmucak. Ayrıca cinsellik olmasa da olur. Sevgi olmazsa olmaz
      esrik-akilli
      İkisi de ilişkinin sonunu getirebilme kaabiliyetine sahiptir. Kadınlarda duygusal açlık yarışı burun farkıyla alırken erkeklerde cinsel açlık alır. Yalan söyledim, kadını erkeği yok bunun. İlişkide açlık olmamalı.
       lutfen-ama
       Bir erkeğin kalbine giden yol midesinden geçermiş. Açlık deyince bu geldi aklıma alakasız ama ne yaparsınız.? Bir de açlık oyunları geldi ama aksi gibi o da alakasız. Odaklanamıyorum. :(
        mrlawyerkk
        Bir ilişki içerisindeyken hala cinsel açlık yaşanıyorsa bu kişinin kendi ile alakalı bir durum bence. Tedavi olması gerekir. Artı cinsel birlikteliğin olmadığı ilişki bitmeli diye bir şey yok. Tercih meselesi.
         catherine-earnshaw
         Bizi duygusal olarak tatmin eden insandan ilk zamanlarda cinsellik beklemesek de sonradan duvara tırmanacak duruma gelebiliyoruz. Çok uzun süre göz ardı edilemez bence.
          kayberkay
          BİR İLİSKİM YOK BİLMİYORUM (lütfen ama ya saygılar )
           peripedia
           Bence ikisi birbirini tamamlayan bir bütün. Her iki durum da sorun demek ancak duygusal açlık yaşadığın bir ilişkiye devam etmenin ne anlamdı var ki. Duygusal tatmin yoksa o başka bir şey oluyor ve adına fuckmate diyorlar.
            gregory_
            Ilk defa bu kadar kisa bir paragraftan hiç birsey anlamadim. Sorunun bende oldugunu düsünerek diyorum ki; bir iliskide cinsellik ve duygusallik birbirini tamamlarsa iliski birseye benzer.
             harunciya
             ekek için 2 side derin boşluk denemek parayla denememek bedava
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.