145
12.2.2021
Bir İlişkinin Sonunu Duygusal Açlık mı Getirir Cinsel Açlık mı?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   detokssuyu
   21. yüzyıl insanı temelde iki açlık durumu yaşıyor biri duygusal açlık; sevilme, sevme, ait hissetme, güven duygusu vs. diğeri cinsel açlık. Cinsel açlığın bir noktadan sonra duygusal açlığa da neden olduğu yazılıp çiziliyor ancak temelde cinsel dürtülerimiz tarafından şekilleniyor bu durum. Cinsel açlığın giderilmesi duygusal açlığa göre daha basit tabii. Herhangi biri bu noktada bir tatmin sağlayabilir ama duygusal açlık için aynı durum geçerli değil. Dolayısıyla duygusal anlamda tamamlanamamışlık hissi o ilişkinin sonunu getirir bana göre. Bu hissin cinsel anlamda yetersizliği de bir sorundur ancak sevgi dediğimiz duygu halinin olduğu bir ilişkide cinsel açlık gözardı edilebilir diye düşünüyorum. Sizce?
    eski_bi_tanidik
    Simdi bisey dicem olmucak. Ayrıca cinsellik olmasa da olur. Sevgi olmazsa olmaz
     peripedia
     Bence ikisi birbirini tamamlayan bir bütün. Her iki durum da sorun demek ancak duygusal açlık yaşadığın bir ilişkiye devam etmenin ne anlamdı var ki. Duygusal tatmin yoksa o başka bir şey oluyor ve adına fuckmate diyorlar.
      lutfen-ama
      Bir erkeğin kalbine giden yol midesinden geçermiş. Açlık deyince bu geldi aklıma alakasız ama ne yaparsınız.? Bir de açlık oyunları geldi ama aksi gibi o da alakasız. Odaklanamıyorum. :(
       sedefartuny
       Duygusal olarak bağlı olduğunuz biri ile cinsel açlık yaşamazsınız ki. Bu ille de fiziki olarak birlikte olmak değildir bir şekilde doyuma ulaşırsınız gerçek anlamda sevginin olduğu bir ilişkide.
        kayberkay
        BİR İLİSKİM YOK BİLMİYORUM (lütfen ama ya saygılar )
         gregory_
         Ilk defa bu kadar kisa bir paragraftan hiç birsey anlamadim. Sorunun bende oldugunu düsünerek diyorum ki; bir iliskide cinsellik ve duygusallik birbirini tamamlarsa iliski birseye benzer.
          eo110
          Edilmez.
           catherine-earnshaw
           Bizi duygusal olarak tatmin eden insandan ilk zamanlarda cinsellik beklemesek de sonradan duvara tırmanacak duruma gelebiliyoruz. Çok uzun süre göz ardı edilemez bence.
            harunciya
            ekek için 2 side derin boşluk denemek parayla denememek bedava
             sadisfekshin
             Kaynananın tatminsizliği sanki.
              mrlawyerkk
              Bir ilişki içerisindeyken hala cinsel açlık yaşanıyorsa bu kişinin kendi ile alakalı bir durum bence. Tedavi olması gerekir. Artı cinsel birlikteliğin olmadığı ilişki bitmeli diye bir şey yok. Tercih meselesi.
               eflayilmaz
               Bence ikisi de sonunu getiriyor. Herhangi bir ayrım yapamam. Samimiyet de ten uyumu da bittiği an ilişkinin sonu kaçınılmaz oluyor
                esrik-akilli
                İkisi de ilişkinin sonunu getirebilme kaabiliyetine sahiptir. Kadınlarda duygusal açlık yarışı burun farkıyla alırken erkeklerde cinsel açlık alır. Yalan söyledim, kadını erkeği yok bunun. İlişkide açlık olmamalı.
                 cuman
                 En önemlisi karşındaki insana saygı kendine saygı bir ilişki yaşarken şkisinden birini kaybediyorsan devamında napsanda olmuyor
                  zgrysr
                  Duygusal bence ayrılmaların da neredeyse çoğu duygusal sorunlar....
                   rimsha
                   Sadece evden basit bir iş yaparak her gün 600 dolardan fazla kazanıyorum. Yalnızca boş zamanlarımda evde her ay 20000 $ 'dan fazla kazanıyorum. Bu iş çevrimiçidir ve yarı zamanlı veya Tam zamanlı yapılması çok kolaydır, hatta bu iş için özel bir deneyim gerekmez. Artık herkes bu işe katılabilir ve sadece bu web sitesini takip ederek kazanmaya başlayabilir ... ....................>>>>>>>>>>>>>>>> w­­w­w.M­­­­a­­­g­­n­­i­fyIn­c­­o­­­m­e.C­­o­m
                    stranger_navy.
                    biri, hiçbiri veya her ikisi olabilir
                    /
                    0

                    Tarihe Göre

                    İçerik bulunamadı.