Bir Günlüğüne Tanrı Olsaydınız Ne Yapardınız?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   elifanastasia
   Lütfen bunu kişisel, inanç meselesi ile ilgili algılamayın. Sadece kavramsal bir düşünce deneyi. Kimseye saygısızlık etme niyetinde değilim. Ama ben bir günlüğüne Tanrı olsaydım her şeyi sonlandırmak için intihar ederdim sanırım.
    cosmic.aura
    Aklıma Jim Carrey'nin Bruce Almighty (Aman Tanrım) filmini getirdi bu başlık. İzlemediyseniz Önyargılarınız yoksa tavsiye edilir kesinlikle. Tanrı kavramını çok güzel anlatmış ve biraz da eleştirmiş. Eğlenceli bir filmdir. Soruya gelecek olursak; Tanrı olsaydım eğer (1 günlük bile olsa), ahireti beklemez, önce şu tecavüzcüleri, canileri, yolsuzları.. hepsini bir yanıma alır işledikleri suçların cezasını verirdim. Sonra insanlara yaşadıkları en kötü anıları unutmaları (olur olmadık zamanda akla gelip can sıkmaması, uykusuz bırakmaması) için bir güncelleme ve daha fazla empati yeteneği gönderirdim.
     kanadadabiryusuf
     buraya yazıcak çok güzel bir şeyim var ama abartmak istemiyorum o yüzden herkesin olmak istediği meslekleri onlara verirdim
      thetalentedmrripley
      Tanrıyı bir günlüğüne insan yapar kendi yerime koyardım belki bundan sonra biraz empati yapar
       gizemlicikolat
       İnsanın içindeki o kötü hırsı alırdım. Çünkü dünyanın şuan içinde bulunduğu hali pis hırslarımız yüzünden.
        rotasizkerim
        Türkiye'de vergileri kaldırırdım.Sırf Türk halkı mutlu olsun diye.
         arda1011
         bunca yillik inanmazligin sonunda boyle birsey olunca gecirecegim saskinligi atlatir atlatmaz kendimi affederdim
          amakafamiznasiguzel
          1) gelecekte nooluyo ne bitiyo 2020'yi atlatabiliyo muyuz nasıl ve ne zaman ölüyorum diye bakardım. 2) sevmediğim insanlara eziyet ederdim. 3) insanlığı upload ederdim ne bilim değişik özellikler yüklenebilir o anki ruh halime göre bunlar kesin olanlar. onun dışında sağlam eğlenirdim ama....
           imailahorsilah
           Felsefik yaklaşmayacağım(sevsem de) Gökten fakir kesimlere, para yağdırırdım herhalde. Ve kesinlikle, art niyet barındıran çirkin zihin yapılarını ortadan kaldırırdım, cehaleti de.
            ofansifvekaramizah
            Yönetimi bir kadına devrederdim, böylesi daha iyi olurdu.Ve bende şuana kadar tanrı ne yaptıysa onu yapardım...yatardım.
             selessq
             Şaşırırdım.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.