Bir Gelinliğe 35 Bin Lira Vermek
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cokbilmisdegilcokbilen
   Aslında sordum soruşturdum çok değilmiş. Ancak yine de bana garip geliyor. 4 saatlik eğleneyece 200 bin lira vermek, bir kuaföre 10 bin lira bayılmak.. Zeynep Bastık ünlü tabi bir elidor reklamından 1 milyon alıyor kadın. Ama yine de bilemiyorum ya çok değil mi bu kadar israf? Hani neden dünyadaki dengeleri rahat bir şekilde dağıtamıyoruz anlamıyorum. Neden birileri açken biz tok yatıyoruz? Böyle şeyleri görünce ister istemez üzülüyorum, he bunu ben de yapıyorum. Ben de savurganlık yapıyorum, kendi imkanlarım doğrultusunda boşa para harcıyorum. kendime de kızıyorum zaten. Ama bir gelinliğe verecek 35 bin liram olsa, onu harcamam herhalde o gelinliğe. Ya da şu an böyle düşünüyorum sadece bilemiyorum.
    merilolika
    tabi ki gereksiz para var diye bu kadar lüks yaşamak bir dilim ekmeğe muhtaç onca insan varken.
     garavel_usta
     Fakirler vermesin zaten. 2 bin liraya gelinlik kiralayın kâfi sizin için.
      vermehterii
      O gelinliğe 35 bin verenin zaten milyonları vardır laaa😆biz fakiriz anlamayamiyoz amg
       kshmr
       İnsanlar evlenirken borca giriyor/birikimlerini veriyor. Elde avuçta bir şey kalmıyor. Düğün ve gelinlik parasıyla, ciddi derecede insan kendini geliştirebilir. Fakat insanlarımız köle gibi borç ödemeyi çok seviyor. Evlendikten sonra borç ödemeye başlıyorlar.
        fairytale-
        Fazla kutsallastiriliyor bu gelinlik damatlık olayi...
         kisi
         Ünlülere bu harcamalar tanıtım, reklam olarak geri dönüyor. Kaç haber kanalında haber olmuştur bu düğün. Bir çok şeyi de beleşe getiriyorlar zaten reklamını yapmış oluyorlar diye. Sade vatandaş için de gelirine göre değişir. Milyonları varsa 35 bin çok para değil. Yine de çok verimli bir harcama olmaz. Daha uygun fiyata yeterli kalitede, görünüşte bir gelinlik alabilecekken fiyatta çıktıkça çıkmak anlamsız kaçıyor.
          esmerbirisi
          Tarlayı satarız
           hknbyrm
           Çok parası olan versin ama asgari ücretli adamdan da bu istenmesin.
            samyeli90
            Gereksiz o kadar vermek evlenmeyi düşünmüyorum ama olursa gelinlik giymem sade düz beyaz bir elbise de iş görür sadece nikah olacak zaten Bu tarz bir şey düşünüyorum
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.