Bir Gaspar Noe Klasiği "Climax"
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cinayetvaraga
   Burada bir kaç tane sinemasever, üstüne tartışabileceğim bir kaç arkadaş var, onlar için güzel bir film bırakmak istiyorum. Fransa'nın aykırı dehası Gaspar Noe abimiz yine çizgisini bozmadan, politik, sosyolojik, travmatik alt metinlerini sinematik olarak öyle güzel dokumuş ki ortaya gerim gerim gerildiğim bu filmi çıkarmış. Psikolojik-gerilim türünde başarılı sayılı örnek içine ekleyebiliriz bu filmi. En son "Das Experiment" izlerken damağımda bu tat kalmıştı. 1 kişi hariç geriye kalan hiç kimsenin kamera önü deneyimi olmamış, hepsi birer dansçı. ki bence böyle olması yerinde olmuş (izlerseniz anlarsınız). Gaspar Amcanın uyuşturucu konusunu nasıl işlediğini ve sinemaya aktarırken iliğime kadar duyguyu hissettiğimi eklemeden geçemeyeceğim. "Enter the Void" filminde bir kova kokain içmiş gibi çıktım filmden. Planları tek çerçeveden almak yerine, sahnenin duygusuna göre alması, kameranın açısını gözetmeksizin serbest bırakması ile yarattığı bulantı aslında başarısı. Yazılacak çok şey var film üzerine. Ben buraya bırakayim. Pek kimsenin ilgisini çekmeyecek lakin olsun. Olur da izleyen çıkarsa münazara ederiz. Hakikaten sinematik olarak tam bir miras. Tavsiye edilir. Linkini de bırakıyorum
   https://www.imdb.com/title/tt8359848/?ref_=fn_al_tt_1
   https://www.imdb.com/title/tt8359848/?ref_=fn_al_tt_1
    _sofia_
    Bebeğim, bıyıklım, dostom.." film izlemek istiyordum sonra " ulan cinayet'e baksana " deyip buraya geldim. Bu gece izliyorum. Sonra yine burdan şeyaparım.
     tsukyomi
     Eveet öncelikle aferin führerim, Begotten'le başlamayayım ki yorulmayayım dedim, Climax beynimi ipti 😅 Aha bu da belki not alırım diye yanımda tuttuğum defter. Geri dönüp baktığım yerler, bilhassa açılıştaki dans sahnesi, konuşulan saçma konular bile metafor şelalesi, ki metaforun köpeğiyim. Gerilirken bile ulan bu da mı metafor dedirtti adi film. Ama bu kesinlikle bir uyuşturucu filmi değil bak. Bu bir ID'nin süperegodan kurtuluşu filmi. Otokontrolün önemi daha iyi anlatılamazdı.
      tsukyomi
      Gerilim dedin aldın aklımı.. Ekleyelim bakalım listeye. Şu sıralar çok boşladım filmleri zaten, açılışı bununla yapayım bari.
       fuzbing
       Yarın akşam bu o zaman 🙄 leylaylan mecnun ve la casa biter diye korkumdan izleyemiyorum bu araya girsin bi hele
        nekadarmukemmelsin
        izleyim dedim gerçekten çok kotüydü geri yarısında kapattım eh zevk olduğunu sanıp film önerisi yapmak da ustalık ister agacım senin zevkine uyduğum için bende hata
         leb
         Trimax diye okudum Trimax neydi ya .d
          silmarillion
          Dizilerin tadını aldıktan sonra film izleyemez oldum, çekmiyor artık filmler beni.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.