358
21.11.2020
Bir Ateistin Merhametli ve Vicdanlı Olacağına İnanmamak
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   detokssuyu
   Bugünün bombası da Öykü Gürman Hanımefendiden geliyor arkadaşlar. Öykü demiş ki, “Babam ateist. Ben inançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine hiç inanmıyorum. İnançsızlık, egoizm ve bencillik getirir. Babam da öyleydi.” Merhametli ve vicdanlı olmanın inançla ilgisini çözemedim ben. Kaldı ki çok ciddi bir genelleme var ortada.
    busrawashere
    daha da ünlenmek için güzel bi' genelleme
     asit
     gündeme gelmek için çabalarken kendini salak durumuna düşürmüş öykü hanım.
      who_am_i
      İnançsız olanlar insan değil mi
       absurdizm
       Ataistlerden de prim yapmazsın mq
        redblack
        5 vakit namazinda olup kadin, erkek, cocuk demeden elden gecireni de gördü, hayvana eziyet edip, dogayi katledeni de gordü bu gözler, ateist olup gece sokak hayvanlari icin yemek, su dagitip, agacin dalina zarar vermekten kacinani da, insana deger verip yucelteni de. Konu inanç degil, karakter. Bunu hala anlamiyor insanlar.
         tsukyomi
         Babanla olan sorunlarını niye milyonlarca insana yıkıyorsun diye sormak abes kaçar. Gündem olmak için beyni evde bırakmak diyelim.
          cinayetvaraga
          Paran mı bitti? Gündemden mi düştün? Albüm mü çıkaracaksın?
           impactresponse
           "Şöyle şöyle olan insanlar da böyle böyle mesela ama öyle öyle olan insanlar da şöyle şöyle davranıyor."
            dr.rock
            Hepimiz ateyistiz aslında Sadece bazılarımız ölümden çok korkuyo o kadar Süprüüüz; gtmüzü böcükker yiicek
             peripedia
             Öykü, gayet güzel bir sesin var. Kardeşinle müzik yaptığın dönemlerde ne kadar da sevmiştik seni. Yavuz Bingöl'le evliliğinden sonra sana bir şeyler oldu. Unutulma korkusu yaşıyorsun sanırım. Yemek programını görünce aklıma gelen ilk bu oldu. Tamam gündemden düşmek istemiyorsun ama bu gibi açıklamalarda bulunman hiç doğru değil. Baban özelinde söylemek istediklerin olabilir ama yok ateistler, yok inançsızlar nidaları hiç hoş değil.
              hogwartsmektubugelmeyen
              Daha saçma bir şey duymadım. O nedenle din adı altında ortalığıı kasıp kavuranlar neden var ?
               aksi_insan
               Kusura bakmasın ama babası ataist değil yawşak mış, bir dine bağlı olsada bu değişmeyecekti, biri din ile ahlakın din dile insanlığın aynı şey olmadığını söylesin diyecektimmmm diyanet işleri başkanının fetvası geldi aklıma, öyle ya inançsız birinden herşey beklenir 😁
                galatacimbm1905
                Merhamet ve vicdan gibi kavramlar belli bir inancın değil insan olmanın getirmiş olduğu özelliklerdir. Beş vakit namazında olup Allah'ın adını ağzından düşürmeyen hırsızlar, soysuzlar olduğu gibi bir çiçeği koparmaya bile kıyamayan bir ateist de olabilir. Insansan merhametli ve vicdanlı olabilirsin. Bunun dini, ırkı veya ideolojisi olmaz.
                 sedefartuny
                 Hadi ordan!! Görüyoruz alnı secdeden kalkmayanların neler yaptıklarını. İnsanlık inandığınız din ya da inanmadıklarınız değildir. Babanız inançlı biri olsaydı ona merhamet ve vicdan mı enjekte edilecekti? Siz çok yanlış anlamışsınız her şeyi.
                  mrlawyerkk
                  1-A sınıfından Öykü mü bu şimdi? İnananlar merhametlidir, inanmayanlar tukaka. Bu kadar çalışıyor kafanız herhalde. Bilinçli olarak gündem olmak için de bunları söylüyorsanız şayet gerçekten çok yazık. Kendinizi böyle aptal bir noktaya nasıl konumlayabiliyorsunuz?
                   drmonarosa
                   Katagorizasyon hatasıdır.Ateizm bir inanç meselesi iken merhamet bir duygudur,mantıksal yanından ziyade bunu hissetmektir diye düşünüyorum.Bu ikisi nasıl bağdaştırılmış anlamadım.
                    yagmur_ults
                    Dinle değil insanlıkla alakalı. Babamda ateist ve çoğu inançlıdan daha merhametli, daha vicdanlı. Boş konuşmuş Öykü hanım.
                     jassum
                     Nasıl gündeme gelinir adlı çalışma
                      okadin
                      Bu Öykü'lere ne oluyor acaba. Babasıyla böyle bir travması olmasına ve onu böyle tanımlamasına çok üzüldüm ama bu denli bir genelleme yakışmamış. Babasına duyduğu çok kuvvetli nefret bu cümleleri kurdurmuş ateizm ya da inanç hakkında bir şey bildiğini düşünmüyorum. Babasının sorununu inançsızlıkla tanımlamış ve böylece nefretini hafifletmeye çalışmış. Kendini buna inandırmış.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.