Biontech vs Sinovac
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gundemss
   F.Koca Biontech aşısını artık aile hekimlerinin aracılığıyla da olabileceğimizi,randevu sisteminin açıldığını duyurdu. Geçtiğimiz aylarda toplumun belirli bir kısmına sinovac uygulanmıştı. Toplumda etki açısından bir ayrım mevcut ama doktorlar her iki aşının da aynı olduğu görüşünde. Sinovac veya Biontech güvenlik açısından tehlike oluşturmuyormuş. Fark olarak Biontech biraz daha yan etki yapabiliyormuş sadece. Ya toplum sağlıklı bir şekilde bağışıklık kazansın da normal hayata dönelim. Aşı farkı şu durumda düşünülecek en son şey.Sıranız geldiyse olun böyle hayat geçmez
    myheartofstereo
    iki aşıya da ulaştık yani 👏👏👏
     mert_
     Sinovac'ı çin bile tercih etmiyo aq
      sedefartuny
      Sinovac yok şu an hiçbir hastanede. Bir yakınım Sinovac olmak istediği için Ankara ve çevresindeki tüm hastaneleri aradı ancak yok. Yani bizim seçme şansımız falan yok. Bir dönem Sinovac dayatıldı şimdi de Biontech o yüzden boşuna yormayalım kendimizi.
       strangestar
       Sinovac nerdeyse hiç tercih edilmiyor biontech de RNA'ya mesaj yolluyarak antikor üretiyor diye biliyorum ama bana güvensiz geliyo saçma ama hiç bir çözümü yokken bir yıldan kısa sürede aşı bulundu
        fairytale-
        Bionvac 😅
         peripedia
         Geleneksel bir yöntem olduğu için Sinovac ama koruyuculuk hususunda Biontech çok daha güvenilir. Hükümetimiz neyi uygun görüyorsa onu oluyoruz bir şekilde işte.
          merilolika
          aşı olmayacağım
           yabadabadu
           biontech oldum iki dozunu da. hiçbir yan etkisini görmedim koruyuculuk açısından da iyi olduğunu kullanan ülkelere bakınca analayabiliyorsun. aşı olacak arkadaşlara tavsiye ederim. ama doğal antikorumun da olduğunu unutmamak gerekir.
            bombossaksikafa
            Bu aşılardan birisini çin yapm8ştı hangi aşı? Yani ben çin aşısını vurdurmam da
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.