Bilinçsel Ölümsüzlük Mümkün müdür?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Teknik olarak mümkün aslında bugünün teknolojisi ile değil elbette ama ilerleyen zaman içerisinde yapay zeka yazılımları, robotik kodlama mevzuları ile fani bedenimiz toprak olsa bile bilincimizi daha doğrusa geriye dönük bilincimizde bir ölümsüzlük hali yaşayabiliriz. Bir nevi depolama gibi bir şey yani. Microsoft yapmıştı sanıyorum hayatını kaybeden insanların dijital ayak izini inceleyip konuşmalarını taklit etmiş ve yakınlarını ölümlerinden sonra onlarla konuşma şansı tanımıştı. Etik midir? Onu tartışalım ama tüm bunlar bana çok uzak bir gelecekte olacakmış gibi gelmiyor.
    thetalentedmrripley
    Mümkündür
     oedon
     Bilincin varlığı henüz kanıtlanmış değil. Ancak veri transferi teoride mümkün. Lakin transfer sonrası bu benlik transfer öncesi var olan belinkten bağımsız bir şekilde varlığını sürdürecektir. Yani transfer öncesi var olan X kişisi Y kişisine dönüşüp X kişisinin hatıra, deneyim ve özelliklerine sahip olurken bu noktadan itibaren Y kişisi olarak yaşamını sürdürmeye devam edecektir. Yani ben bilincimi transfer edersem ölümsüz olurum düşüncesi yanlıştır. Siz her halükarda yok olacak, transfer sağlayan dijital veya fiziksel bir kopya ise varlığını sürdürecektir. O ne kadar sizin deneyimlerinize sahip olup, kendini başarılı bir transfer olarak hissetse de siz çoktan yok olmuş olacaksınız. Kendinizi saklamak istiyorsanız kriyojeni daha sağlıklı bir tercih olacaktır.
      ideal
       strangestar
       Teorik olarak insanın beynini sanal ortama aktarmak mümkün ama ilk önce beynin tamamen keşfedilmesi gerekiyor ve daha farklı sorunlarda var duygular veya bilinç bu sanal dünyada çalışacak mı ruhun varlığı kanıtlanmamış olsa bile bizi biz yapan sadece beynimiz mi bu soruların cevaplanması gerekiyor.Ve ayrıca bu keşfedilirse zenginlerin hizmetine sunulacak bir şey
        tsukyomi
        Ben yaşamaktan nefret etmişim, ölmek için gün sayıyorum, bunlar hala kazık çakma peşinde. Ne sevdiniz şu dünyayı breh breh. Hiç dert çekmemiş millet.
         ideal
         Ruh, sütte yağın bulunduğu gibi, bedende bulunmaz. İyi bir kimsenin yüreği, kötü kimseye takılınca, o kimsenin kalbi yine hep kötülük işlemek ister, kötü düşünür. Tersine, kötü insanın yüreği, iyi bir kimseye takılırsa, o kimsenin kalbi yine kötülük işlemek istemez, hep iyi düşünür. Yüreğin manevi bir fonksiyonu yoktur. (İ.ahlakı)   çünkü insan ruh demektir. Beden değişir, ruh değişmez. İnsan, ruhu sayesinde yaşar. Aklı, düşüncesi, ruhu sayesinde vardır. Vücudun organları, marangozun aletleri gibidir. İnsan ölünce, aletleri çalışmadığından, ruh bu aletlerle iş yapamaz; Bir insan ölmekle veya yanmakla ruh yok olmaz. Sadece aletleri bedeni elinden alınmış olur.
          myheartofstereo
          moon soyunu kuruyacak sophianın 🔪 sjkdhjsgd
           yabadabadu
           şu an her şey mümkündür fakat insanlık buna hazır olmadığı için uygulanmamaktadır.
            abdes_terligi
            bence mümkün ve etik ama kesinlikle ölümsüzlük değil. Senin beynin senin kişiliğinin orijinal halini barındırır, içindeki bilgiyi başka bir depoya kopyalayınca senin aslın hala senin beyninde olur ve beyin ölümü gerçekleşince de ölmüş olursun.
             somurtkan_sirin
             bunların var olduğu çook uzak bi dönemde yaşamak isterdim, bu çağa ayak uyduramıyorum
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.