Bilinçsel Ölümsüzlük Mümkün müdür?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Teknik olarak mümkün aslında bugünün teknolojisi ile değil elbette ama ilerleyen zaman içerisinde yapay zeka yazılımları, robotik kodlama mevzuları ile fani bedenimiz toprak olsa bile bilincimizi daha doğrusa geriye dönük bilincimizde bir ölümsüzlük hali yaşayabiliriz. Bir nevi depolama gibi bir şey yani. Microsoft yapmıştı sanıyorum hayatını kaybeden insanların dijital ayak izini inceleyip konuşmalarını taklit etmiş ve yakınlarını ölümlerinden sonra onlarla konuşma şansı tanımıştı. Etik midir? Onu tartışalım ama tüm bunlar bana çok uzak bir gelecekte olacakmış gibi gelmiyor.
    yabadabadu
    şu an her şey mümkündür fakat insanlık buna hazır olmadığı için uygulanmamaktadır.
     somurtkan_sirin
     klonlamanın etik bulunmadığı gibi bunun da etik kabul edileceğini düşünmüyorum
      somurtkan_sirin
      bunların var olduğu çook uzak bi dönemde yaşamak isterdim, bu çağa ayak uyduramıyorum
       myheartofstereo
       moon soyunu kuruyacak sophianın 🔪 sjkdhjsgd
        thetalentedmrripley
        Mümkündür
         tsukyomi
         Ben yaşamaktan nefret etmişim, ölmek için gün sayıyorum, bunlar hala kazık çakma peşinde. Ne sevdiniz şu dünyayı breh breh. Hiç dert çekmemiş millet.
          strangestar
          Teorik olarak insanın beynini sanal ortama aktarmak mümkün ama ilk önce beynin tamamen keşfedilmesi gerekiyor ve daha farklı sorunlarda var duygular veya bilinç bu sanal dünyada çalışacak mı ruhun varlığı kanıtlanmamış olsa bile bizi biz yapan sadece beynimiz mi bu soruların cevaplanması gerekiyor.Ve ayrıca bu keşfedilirse zenginlerin hizmetine sunulacak bir şey
           abdes_terligi
           bence mümkün ve etik ama kesinlikle ölümsüzlük değil. Senin beynin senin kişiliğinin orijinal halini barındırır, içindeki bilgiyi başka bir depoya kopyalayınca senin aslın hala senin beyninde olur ve beyin ölümü gerçekleşince de ölmüş olursun.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.