117
25.5.2020
Bilgili, Entelektüel Kadın Bulmanın Zorluğu
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sucpesinde
   Çevreni değiştirmelisin belki de?
    mevsimlerden-sonbahar61
    Yok ben şey düşündüm zeki erkek bulmaktan daha kolaydır emin ol 👍🏻
     1cerenaltay
     Şöyle birini istiyorum böyle birini istiyorum derken bir de kendimize bakmalıyız. İstediğimiz özellikler bizde de var mı? Mesela bir ablam, oğluna istediği gelinin özelliklerini saydı ama oğlunu bir görün. İçkisi kumarı sigarası gazinosu pavyonu her şeyi mevcut oğlunda. Neymiş? Kız onu biraz toparlarmış mış. Yok anam, sen onu benim külahıma anlat.😒 Sosyal hizmetler sandı kızı herhalde
      meyvesebze
      Soyle de bisey var.İlgin enerjin neye odakliysa onu cekersin..Cokta entellektuel aramamissin galiba :) Aptal sarisinlardan tiki ablalarimizdan hoslaniosan demekki
       tsukyomi
       Eleştiriyi inceliyoruz; öncelikle entelektüellik örneklerimize bakalım; ''Messi mi Ronaldo mu?'' Wow. So nerdy. ''Çift Yarık Deneyi''. Herkesin kuantum fizikçisi olduğu bu gezegende Young Deneyi'ni bilmemek Hattori Hanzoluktur, bunun altına imzamı atarım bak. Bir de şöyle bir cümle geçiyor; ''Banane olum senin 'çıktığın' hanzolardan'', devamı önceki cümleyi daha da vahimleştiriyor; ''hiçbir şekilde eleştiri kabul etmezler''. Şimdi bu bir paradoks mu, düalite mi yoksa dışkılının idrarlıya mana bulması mı? Çevreni değiştir hocam, her güzele gitme, sonra böyle tuhaf argümanlar üretiyorsunuz.
        imailahorsilah
        Asla nereyi dayattın döşettin, ya da şu influencer şöyle bu youtuber böyle gibi bir muhabbetim olmadı hiç kimseyle hatta insanlarla ortak bir dil konuşamadığımdan yakınmışımdır hep, ancak illa genelleme yapma peşindeysen, türkiyedeki erkekler cinsellikten ve yiyişmekten başka konuları bilmiyor o zaman. Erkekler olarak çift yarık deneyi beklemiyoruz sizden derken bile, kadınları aşağı indirgemek neyin nesi peki??
         kuyinist
         Evet guzel bir konu. Siz erkekler karsinizdaki kadin guzel degilse muhabbet etmek gibi bir cabaniz olmuyor. Kadin cirkinse konusmaya degmez diye soylenip guzel kizlarin pesine gidiyorsunuz. Guzel kizlarda size bakmayip konusamayinca hemen bok atma pesine giriyorsunuz. Sonra entellektuel, bilgisi vs vs. Demeye basliyorsunuz. Insanlari dis gorunusu yerine karakteriyle on plana koydugunuz zaman bu konuyu yeniden acip yeniden tartisalim.
          miss_depressive
          Ronaldo ve Messi diye tartışmak da bayağı entelektüel bir aktivite zaten (!)
           thetalentedmrripley
           Kardeş belki senin kız arkadaşların da çok entellektüel insanlardır ama nasıl olsa anlamaz diye bunu senle paylaşma gereği görmemişlerdir ¿!**!¿
            transylvania
            Konuşucak her konuda edicek bir çift kelamı olsun yetmez mi .. Her konuda size Tez yazmasını mı bekliyorsunuz.. Zamanında sırf konuştugum kadınların açtığı konularda bilgim olsun diye konusurken araştırırdım .. Bilgimin 5/1 i nerdeyse bu şekilde oluştu.. Ve yanlışta görmüyorum hayatıma konuşarak katılan insanların bana kattığı değerli şeyler olarak bakıyorum . Aksini iddaa edenle sabaha kadar da tartışırım bu konuyu..
             aynenbileader
             Ofsaytı bilmesi yeterli bir kriter benim için. Peki normal kadın bulmanın zorluğu?
              esseddar
              Dünya boyutuna kıyasla, bir boncuk aramak gibidir.
               nunukafasi
               Bizim problemimiz entelektüelliğin ne demek olduğunu bilmemek. Herkes entelektüel olamaz. Entelektüel olmak bir ömür gerektirir.
                sadeceyunus
                Aslında böyle kızlar çevremizde çok var ama kabul edelim ki hem kızlar hem erkekler dış görünüşe önem verir..
                 cosmic.aura
                 Yanlış yere bakıyorsundur belkide. Yani bakmayı bilmiyorsundur. Bilgili, entelektüel kadın elbet bulunur ama bununla birlikte senin neler aradığın ve takıldığın ortamlar da önemli.
                  elifanastasia
                  Bir felsefeci ve sanat aşığı biri olarak söyleyebilirim ki bu başlığı doğru bulmuyorum. Evet çok haklısın bilgili bir kadın bulmak zor. Ancak bilgili bir erkek veya bilgili bir trans birey bulmak da çok zor. Ne yazık ki doğru bilgi gibi onu bilen "insan"ı bulmak çok zor. Siteminizi anlamakla birlikte başlığınızın öznesinin cinsiyetçi bir yaklaşımla sınırlandırılmayıp tümel bir tavırla gerçekliğe yönelik olmasını daha uygun buluyorum. Ayrıca böyle bir dertten yakınan birinin daha uygun bir üslup kullanmasını beklerdim. Dediğim gibi siteminizi haklı buluyorum ancak bunu dile getiriş tarzınız dile getirdiğiniz şeye hiç yakışmıyor.
                   benita
                   Kadınları entelektüel ya da değil şeklinde ayıran arkadaşlar kime göre neye göre entelektüel peki?
                    saranazz
                    aptal olan adam aptal kızlara denk gelir ve türkiyenin erkeklerinin hemen hemen hepsi aptalll
                     rocknrollbabe
                     Bu yadsınamaz gerçekle yüzleşmemiz acı verici...
                      hzoozh
                      allah aşkına taktik verin düşünebilen birisi olsun yeter gerçekten aşağılık kompleksine girmeyen ve mantıksız triplerden uzak ve en azından düşünebilen bir dişi varlık ile tanışmak istiyorum yorumlar playboy ve playgirl dolu lesin burdan yol yordam gösteren birileri çıkar <3
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.