Bildiğin En İlginç Bilgiyi dio'la Ortamlarda Satalım
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   askadamibrock
   Ben başlıyorum; Dönme Dolap kelimesinin kökeni Anadolu’da konaklardaki bir mimari sisteme dayanıyormuş. Konaklarda mutfakta çalışan genç kızlarla servis işlerini yapan genç erkekler birbirlerini görmesinler diye bir yanı mutfağa bir yanı avluya bakan dönme dolaplar bulunuyormuş. Mutfakta pişen yemek bu dolaba konuyor ve dolap çevriliyor ardından avluda çalışanlar bu yemekleri mutfakla hiç teması olmadan servis edebiliyormuş. Fakat zamanla bu dolaba mektuplar koyulmaya ve gençler aralarında iletişim kurmaya başlamışlar. Hatta rivayete göre “Ben senin ne dolaplar çevirdiğini biliyorum” lafı ve “Dolap çevirme” deyimi de bunun üzerine ortaya çıkmıştır.
    jamiryuu
    Tevfik Fikret’in adının ve soyadının ilk heceleri adını, ikinci heceleri de soyadını vermektedir.
     tsukyomi
     Artık nerede kullanırsınız bilemem, salıyorum; Dünyanın en zehirli kara yılanı İçbölge Taipanıdır fakat kayıtlara geçen tek zehirlenme vakası 11 Eylül 2001'de gerçekleşmiştir. Panzehiri ABD'de sadece iki eyalette bulunduğundan dolayı hastanın acilen uçakla taşınması gerekmiştir. Fakat İkiz Kuleler'e yapılan saldırı sonucunda ABD'deki tüm hava sahası uçuşa kapatılmıştır. Hasta ölmeden 2 jet ile taşınarak San Diego'da iyileştirilmiştir. Bu uçuş, 11 Eylül saldırısından sonra ABD'de yapılan tek uçuştur. Neden böyle bir şeyi aklımda tuttum bilmiyorum, beynim şehir çöplüğü.
      eeylula
      Dev pandalar miyoptur✨ Dünyada en çok gazetecinin hapiste olduğu yol 2016dır Bilimin ilk tanıdığı panda türü kızıl pandadır. En pahalı seçim 2014 ABD seçimidir İlk instaya yüklenen foto bir köpeğin fotosudur Rus askerler hitlerin cesedini bulup yaktıklarını iddia etmişlerdir
       karolunita-
       elma kahveden çok daha uyku açıcıdır ama kimse elma yemeden uyanamıyorum demez çünkü bağımlılık yapmaz.
        gregory_
        Bugun Dunya Fenerbahceliler Gunu.
         enemyplayer
         Tüm kutup ayıları solaktır.
          trivium
          GORA filminde ufo gören masum köylü sahnesindeki madafaka ye yo şarkısını söyleyen kişi Murat Boz'muş.
           hogwartsmektubugelmeyen
           İnsanlar, dünyadaki canlıların yalnızca % 0,01'ini oluştururlar.
            gizemino
            Mutfak başındakiler için faydalı ve ilginç bir bilgi de benden gelsin. Soğan doğrarken sakız çiğnerseniz ağlamazsınız.
             sinan-kemal
             Bir komünist parti üyesi olmanız ya da bir zamanlar bir komünist parti üyesi olmuş olmanız, bu gün bile Amerikan vizesi ve oturma izni almanıza engel olabilir. Bir de bir zamanlar Amerikan Komünist partisinin üyelerinin üçte biri yani iki yüz elli bin kadarı FBI ajanıydı.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.