61
19.7.2020
Bildiğin En İlginç Bilgiyi dio'la Ortamlarda Satalım
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   askadamibrock
   Ben başlıyorum; Dönme Dolap kelimesinin kökeni Anadolu’da konaklardaki bir mimari sisteme dayanıyormuş. Konaklarda mutfakta çalışan genç kızlarla servis işlerini yapan genç erkekler birbirlerini görmesinler diye bir yanı mutfağa bir yanı avluya bakan dönme dolaplar bulunuyormuş. Mutfakta pişen yemek bu dolaba konuyor ve dolap çevriliyor ardından avluda çalışanlar bu yemekleri mutfakla hiç teması olmadan servis edebiliyormuş. Fakat zamanla bu dolaba mektuplar koyulmaya ve gençler aralarında iletişim kurmaya başlamışlar. Hatta rivayete göre “Ben senin ne dolaplar çevirdiğini biliyorum” lafı ve “Dolap çevirme” deyimi de bunun üzerine ortaya çıkmıştır.
    enemyplayer
    Tüm kutup ayıları solaktır.
     pumpkinpie
     Elimi sallasam ilginç bilgi başlığına çarpıyor
      tiroyitbezi
      '08.08 ' yani 8 Ağustos Dünya Artvinliler günüdür.
       turkdilbilim
       Forkhead box protein P2 (FOXP2), insanlarda, CAGH44, SPCH1 veya TNRC10 olarak da bilinen FOXP2 geni tarafından kodlanan ve konuşma ve dilin düzgün gelişimi için gerekli olan bir proteindir.FOXP2 bir transkripsiyon faktörüdür, yani düzenleyici bir proteini kodlar. Başlangıçta KE ailesinde konuşma bozukluğunun genetik faktörü olarak tanımlanan FOXP2, konuşma ve dil ile ilişkili olarak keşfedilen ilk gendir.
        zimbo
        HELA: tenhaya çekilme, yalnız olma, halvet anlamına geliyormuş. Tuvalet olarak günümüzde değişmiştir. ama askeriye de hala hela olarak kullanılır.
         tsukyomi
         Artık nerede kullanırsınız bilemem, salıyorum; Dünyanın en zehirli kara yılanı İçbölge Taipanıdır fakat kayıtlara geçen tek zehirlenme vakası 11 Eylül 2001'de gerçekleşmiştir. Panzehiri ABD'de sadece iki eyalette bulunduğundan dolayı hastanın acilen uçakla taşınması gerekmiştir. Fakat İkiz Kuleler'e yapılan saldırı sonucunda ABD'deki tüm hava sahası uçuşa kapatılmıştır. Hasta ölmeden 2 jet ile taşınarak San Diego'da iyileştirilmiştir. Bu uçuş, 11 Eylül saldırısından sonra ABD'de yapılan tek uçuştur. Neden böyle bir şeyi aklımda tuttum bilmiyorum, beynim şehir çöplüğü.
          gregory_
          Bugun Dunya Fenerbahceliler Gunu.
           hogwartsmektubugelmeyen
           İnsanlar, dünyadaki canlıların yalnızca % 0,01'ini oluştururlar.
            herseyinaktivisti
            An itibari ile dünyadaki aç insan sayısı 844.583.568'dir. Ben bunu yazarken 844.583.569 oldu.
             eeylula
             Dev pandalar miyoptur✨ Dünyada en çok gazetecinin hapiste olduğu yol 2016dır Bilimin ilk tanıdığı panda türü kızıl pandadır. En pahalı seçim 2014 ABD seçimidir İlk instaya yüklenen foto bir köpeğin fotosudur Rus askerler hitlerin cesedini bulup yaktıklarını iddia etmişlerdir
              piremses404
              Titanik inşaasına 7 milyon dolar harcanmıştır. Filme ise 200 milyon dolar Şimdi bu saçma bilgiyi naparsanız yapın
               piremses404
               Su aygırları üzüldüklerinde terleri kırmızı renk alır
                piremses404
                Pembe renkleriyle ünlü olan flamingolar ölene kadar yaşatabilir
                 jamiryuu
                 Tevfik Fikret’in adının ve soyadının ilk heceleri adını, ikinci heceleri de soyadını vermektedir.
                  karolunita
                  elma kahveden çok daha uyku açıcıdır ama kimse elma yemeden uyanamıyorum demez çünkü bağımlılık yapmaz.
                   papichulopapichulo
                   Hamam tasi sadece gumus olmaz farkli materyallerden de yapilir.
                    dr.rock
                    Pankreas kanseri hızlı ilerleyen, acılı ve hayli ölümcül bir kanser türüdür Pankreas kanserinin bir türü safra kanalını tıkar, safra karaciğere döner, akmaz birikir... Sen sarılık oldum, karaciğer hastası oldum diye üzülürsün Ama aslında pankreas kanserine erken tanı konmuştur Basitçe anlaşılır, erkenden tedavi olursun Ve acı dolu bir ölümden kurtulursun Karaciğerinde iyileşir
                     sinan-kemal
                     Bir komünist parti üyesi olmanız ya da bir zamanlar bir komünist parti üyesi olmuş olmanız, bu gün bile Amerikan vizesi ve oturma izni almanıza engel olabilir. Bir de bir zamanlar Amerikan Komünist partisinin üyelerinin üçte biri yani iki yüz elli bin kadarı FBI ajanıydı.
                      dioberbat
                      Azerbaycan'a ermeni ve ermenistanlıysanız hayatta giremezsiniz ancak azeriyseniz ermenistana vizesiz bir şekilde girebilirsiniz
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.