Beyin Yakan "Aşı Orucu Bozmaz" Açıklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   helena22
   Gün geçmiyor ki din hakkında bildiklerimiz, dinin öğretileri insan eli tarafından değiştirilmesin. Diyanet işleri başkanı Ali Erbaş bugün müslümanlara dini sorgulatacak bir açıklama yaptı. Aşı orucu bozmuyormuş. İnsan sağlığının öneminden bahseden Ali Erbaş aşı olunacak gün oruç tutulmayıp kazaya bırakılması gerektiğini söyleyebilirdi. Aslında bunu söylemesine bile gerek yok. Müslümanların bunu bilmesi gerekiyor zaten. Aşı olurken kan akmayacak mı? Vücüda bir sıvı girişi olmayacak mı? Diyecek bir şey tutunacak dal bulamıyorum artık insanları da bu kadar salak yerine koymamak gerekir.
    moon-night
    nasıl bozmaz ya?
     lutfen-ama
     Bozar dese akplilerden kimse aşı yaptırmaz ki. Diyanet işleri başkanı olarak dediği doğru değil ama toplum sağlığı için doğru. 🤷🏾‍♀️
      merivella
      Normalde de aşı orucu bozmuyor ki ben mi yalnış biliyorum
       gregory_
       Sakız çiğnenebiliyormuydu oruçluyken??
        mrsnl33
        Mevzu orucsa,Zekeriya Beyaz hocamada bi sormak lazim😂😂😂😂
         absurdizm
         orucu bozar ve sadece kaza yeterlidir
          asit
          Sıyırdılar iyice ya. Abuk sabuk fetvalar falan.İçlerinden biri Allah'a mı danıştı acaba.
           gavrilovich
           Oruç; yemek, içmek, cinsel ilişki ve bunların kapsamına giren şeylerle bozulur. Bu sebeple, besin değeri taşımayan aşılar orucu bozmaz. Tedavisi devam eden hastalar, sağlıklarına kavuşup tedavileri sona erinceye kadar oruçlarını erteleyebilirler. Bununla birlikte, Ramazan ayında herkesle birlikte oruca devam etmeyi arzu ediyorlar ve oruç tutmalarına da başka bir engel bulunmuyorsa iğnelerini iftardan sonra yaptırmaları yerinde olur. Bu imkâna sahip olmayanlar, tedavi ve aşı amaçlı iğne yaptırabilirler. Ancak, oruçlu iken gıda ve vitamin iğneleri yaptıranların, ağızdan aşı alanların damardan serum ve kan verilenlerin orucu bozulur. Daha sonra bu oruç kaza edilir.
            kafatamircisi
            #imamhatiplerkapatılsın
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.