Ben Kimim ki Düşüncelerimi Kağıda Dökeyim?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   _sofia_
   Herkes ilgi çekici şeyler yazabilir çünkü deneyimlerimiz ve düşünce örüntülerimiz eşsizdir. Ama bunun için dürüst ve cesur olmak gerekir. Çok ülke görmüş bir gezgine, insanların ortak özelliği nedir, diye sorarlar. "Miskinliğe eğilimliler," diye yanıt verir gezgin. Nietzsche bu yanıtın eksik olduğunu düşünür; miskinliğimizin altında yatan görünmez bir ağırlık söz konusudur: "çekingen olmamız." Kendimizi saklarız. Çünkü farklılığımızı sergilediğimizde gelecek tepkilerden korkarız. Çevremizle aynı fikirde olmak rahat hissettirir bizi. Miskinliğe alışırız. Her birimiz içten içe benzersiz olduğumuzu biliriz. Yine de yazmak için oturduğumuzda sanki her şey çoktan yazılmış, her söz çoktan söylenmiş gibi gelir. Hâlbuki en az iki bin yıllık Kitab-ı Mukaddes'te bile "güneşin altında yeni bir şey yok." yazar. Ve her sene birbirinden özgün binlerce öykü, roman, şiir, makale, senaryo yazılmaya devam eder. Yazma konusunda duayen William Zinsser, genç yazarların kendisine sık sık "ben kimim ki kendi düşüncelerimi söyleyeyim?" diye sorduğunu söyler. "Ben de onlara 'sen kimsin ki kendi düşüncelerini söyleyemeyesin' diye yanıt veriyorum" der Zinsser, "Yalnızca bir tane sen varsın. Başka hiç kimse ne aynı şekilde düşünebilir, ne aynı şekilde hissedebilir." İster çocukluk anılarımız, aşk yaşantımız, ister siyasi fikirlerimiz, veya gündeme dair düşüncelerimiz olsun, gerçek duygularımızı ve düşüncelerimizi yalın bir şekilde paylaştığımızda her yazı ilgi çekici hâle gelebilir. Çünkü güneşin altında her söz söylenmiş olsa bile, henüz bizim tarafımızdan söylenmemiştir.
    -lucy-
    Ben benim, sen sensin 😁
     mert_
     Ya da; Biz kimiz ki senin düşüncelerini okuyalım?
     https://m.youtube.com/watch?v=wuHpGIceHFY
     https://m.youtube.com/watch?v=wuHpGIceHFY
      strangestar
      İnsanlar değil fikirleri önemsemeliyiz ama oluşturduğumuz korku duvarlarımdan söyleyemez olduk ayrıca fikirler değerli bile olsa toplum harekete geçmeyen dolandırılmak istenen bir toplum olunca fikirler değersizleşiyor.
       absurdizm
       Yazı yazıyorum saatlerdir Belki şiir belki hasret mürekkepleri Dökülüyor beyaz sayfaların üzerine kalemimden Yüreğimin acı iniltileri Bendeniz münzevi efendim. yazılarım gönlümün iniltileri...
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.