89
7.12.2020
Belli Bir Yaşa Gelindiğinde Ayrı Eve Çıkılmalı mı?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   suphelihoroz
   Bu sıralar çok sık düşündüğüm bir soru bu. Daha önce 3 sene kadar ailemden ayrı yaşadım ve bazı sebeplerden ötürü aile evine dönmek sorunda kaldım. Bu yüzden ikisinin de artı ve eksilerini çok iyi biliyorum. Kendi evinde yaşamak, kendi düzeninin olması, her açıdan çok daha rahat ve konforlu bi seçim gibi görünse de ekonomik açıdan parlak bir gelirin yoksa oldukça hayat standartlarınızı da düşüren bir şey. Öbür türlü de sürekli başkalarına göre yaşamak durumunda kalıyor insan. Belki yemeğin çok güzel oluyor, her gün sıcak bir şey yiyorsun ama sürekli senden bir şeyler bekleniyor. Bence çocuklar belli bir yaşa geldiğinde hem kendi özgürlükleri adına hem de aileye yük olmamak açısından evden ayrılmalı. Ancak bu bizim ülkemiz gibi yarını göremediğimiz ve gelecek kaygısının yüksek olduğu ülkelerde hayata geçirilmesi zor bir eylem. Ama 40 yaşına kadar da aile evinde yaşanılmaz ki ya!
    amakafamiznasiguzel1
    bunu hiç tatmadım çünkü lisede fiyuuuiyiy uçtum
     ladydisko
     evet aileye bu kadar muhtaç olunmamalı
      monaiman
      Ay nerdeeee...
       busrawashere
       https://dio.onedio.com/dio/1305561?t=dio
       https://dio.onedio.com/dio/1305561?t=dio
        busrawashere
        maddi sıkıntısı yoksa ana kuzusu olmanın pek bi' anlamı yok, tecrübe verir işte
         tsukyomi
         Lise bittiği gibi kestim aile eviyle bağımı. Maddi açıdan epey zorluyor doğrudur ama güzelliği de orada zaten. Zor durumları idare etmeyi, kendi ayaklarının üstünde durmayı, sağlam basmayı, güçlü kalmayı öğreniyorsun. Seçimlerinin ceremesini sadece sen çekiyorsun ki bu da seçimlerini sağlamlaştırıyor. Birey olduğunu hissediyorsun. İmkanı olan durmamalı.
          eefenizz_
          Ben çıkıcam bile közhsmx
           mervenizz_
           Ben çıktım çok rahat. Çıplak dolaşabiliyorsun en iyi yanı bu bence.
            prens_carlis
            Özgürlüktür.
             me_out_bye
             Çıkmazsan ölürsün ! Sen ölürsen o da ölür ! Ölürsen anasının a'ına kadar yolu var her şeyin. O yüzden koy ihtiyarların götüne ve hayatına bak. Kimse kimsenin sıçtığı boku değil. Herkes bir bireydir. Çalışır parasını kazanır ve yaşar. Ama turkiye de mallık çok. Kanser hücresi ile aile kavramını birbirine karıştırmışlar. Sen sokuklardan olma! Hür ol evladım. Byie. -- Yurtta kal o da iyi. İlla dolarların olması gerekmez ayrı kişisel ev. Yeterki seni kitleyen bir şey olmasın. Köle olma hür ol. Mühim kısmi burası. Moruk evinden (size göre aile evinden) çıkmanın. 🤔👌🏻. Sadece 3 şeye ihtiyacın var. Yatak, kapalı duvarlar ısınacak barınacak, yemek. Bu 3 şey temel ihtiyaç. Olunca gül gibi yaşanır. Bu 3 şey için sadece KANSERLİ DİKTATÖRLERE köle olmayın evlatlarım. Gelecek nesilim 🤔🤨 Onlar nasıl yapiyorsa. Sende yapabilirsin. Hatta sen daha iyisini yaparsin. Sen gençsin imkanin cok. Onlar MORUK. Alçaktan başlarsın genç hayatı. Ogrenci hayati. Sonra unin biter meslegini alirsin eline onlara bin basarsın. Adım adım aşama aşama tipkı bir bilgisayar oyunu gibi. Tek ihtiyacin sabır isyan etmemek. Durum boyle iken! Sabah akşam seni kitlemelerine izin vermenin HİÇBİR mantikli tarafi yoktur. Faydali ise dursunlar. Ancak canini sıkıyorsa s.et kendi hayatına bak. Saygılar. 🙇🏻‍♂️ İbo'dan bebelere hitabe.
              pazartesi
              zorunluluk yoksa hayır. açacağınız eve harcayacağınız parayı biriktirmek daha mantıklı. tabi burada dikkat edilmesi gereken nokta anne babayla yaşamak ayrı, ana baba kuzusu olmak ayrıdır. kendinizi onlara birey olarak kabul ettirebilmeniz gerekiyor. ettiremediyseniz ayrı yaşamak daha hayırlı. bu durumdan ben de muaf değilim. ben kendimi birey olarak kabul ettiremedim, şansıma atanınca ayrı şehre çıkmak zorunda kaldım. aynı şehre dönmem artık mümkün bile değil. lucky girl.
               eski_bi_tanidik
               Bence öyle olmalı. Bi insan yetişkin olduğunda aile evine sığamıyo yani dar geliyo bence 🤷🏽‍♀️ Bence kendi evinde kalsın canı istediğinde de aile evine gitsin 😁 "Öbür türlü de sürekli başkalarına göre yaşamak durumunda kalıyor insan. Belki yemeğin çok güzel oluyor, her gün sıcak bir şey yiyorsun ama sürekli senden bir şeyler bekleniyor. Kısmını anlamadım. Neden?
                cinayetvaraga
                özgürlüktür, candır, sultanliktır ama hasta olunca da ilk anamı arayıp "ah burda olsan, çorba yapsan, aşımı kaynatsan" gibisinden yakındığım çok oldu.
                 dr.rock
                 İnsan anasının babasının yanında sevişemez Cevap veriyorum Evet
                  serenity_s
                  17 yaşımda kendi evime taşındım o gün bugündür öyle gidiyo. Yıllar geçmiş be oha
                   gulfemkaya
                   Bence hayatı öğrenmek adına çok gerekli bir şey. Sonuçta kendi evini geçindirmeye çalışıyorsun. En azından bir hata yaptığında ne bileyim ayı açıkla kapattığında falan ailen bir şekilde destek oluyor. Evde harcamalara vs. asla dikkat etmiyorsun. Kendi evine çıkına aldığın bir ekmeğin bile hesabını yapar hale geliyorsun. Öz farkındalık ve kişisel bağımsızlık açısından bence çok önemli.
                    netflikss
                    Bence çıkılmalı fakat Türkiye şartları...
                     etipufyaren
                     Üniversite bittikten sonra aile evine dönmek çok zor be amk. Ayrı eve çıkılmalı bence, herkes kendi ayakları üstünde durmayı öğrenmeli.
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.