Belli Bir Yaşa Gelindiğinde Ayrı Eve Çıkılmalı mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   suphelihoroz
   Bu sıralar çok sık düşündüğüm bir soru bu. Daha önce 3 sene kadar ailemden ayrı yaşadım ve bazı sebeplerden ötürü aile evine dönmek sorunda kaldım. Bu yüzden ikisinin de artı ve eksilerini çok iyi biliyorum. Kendi evinde yaşamak, kendi düzeninin olması, her açıdan çok daha rahat ve konforlu bi seçim gibi görünse de ekonomik açıdan parlak bir gelirin yoksa oldukça hayat standartlarınızı da düşüren bir şey. Öbür türlü de sürekli başkalarına göre yaşamak durumunda kalıyor insan. Belki yemeğin çok güzel oluyor, her gün sıcak bir şey yiyorsun ama sürekli senden bir şeyler bekleniyor. Bence çocuklar belli bir yaşa geldiğinde hem kendi özgürlükleri adına hem de aileye yük olmamak açısından evden ayrılmalı. Ancak bu bizim ülkemiz gibi yarını göremediğimiz ve gelecek kaygısının yüksek olduğu ülkelerde hayata geçirilmesi zor bir eylem. Ama 40 yaşına kadar da aile evinde yaşanılmaz ki ya!
    tsukyomi
    Lise bittiği gibi kestim aile eviyle bağımı. Maddi açıdan epey zorluyor doğrudur ama güzelliği de orada zaten. Zor durumları idare etmeyi, kendi ayaklarının üstünde durmayı, sağlam basmayı, güçlü kalmayı öğreniyorsun. Seçimlerinin ceremesini sadece sen çekiyorsun ki bu da seçimlerini sağlamlaştırıyor. Birey olduğunu hissediyorsun. İmkanı olan durmamalı.
     ladydisko
     evet aileye bu kadar muhtaç olunmamalı
      mervenizz_
      Ben çıktım çok rahat. Çıplak dolaşabiliyorsun en iyi yanı bu bence.
       etipufyaren
       Üniversite şehir dışında okunmalı, kendi ayakların üzerinde durmak o süreçte öğrenilmelidir. Bir daha da aile evine dönülmemelidir. Belli bir yaştan sonra aile evinde yaşanmıyor...
        me_out_bye
        Çıkmazsan ölürsün ! Sen ölürsen o da ölür ! Ölürsen anasının a'ına kadar yolu var her şeyin. O yüzden koy ihtiyarların götüne ve hayatına bak. Kimse kimsenin sıçtığı boku değil. Herkes bir bireydir. Çalışır parasını kazanır ve yaşar. Ama turkiye de mallık çok. Kanser hücresi ile aile kavramını birbirine karıştırmışlar. Sen sokuklardan olma! Hür ol evladım. Byie. -- Yurtta kal o da iyi. İlla dolarların olması gerekmez ayrı kişisel ev. Yeterki seni kitleyen bir şey olmasın. Köle olma hür ol. Mühim kısmi burası. Moruk evinden (size göre aile evinden) çıkmanın. 🤔👌🏻. Sadece 3 şeye ihtiyacın var. Yatak, kapalı duvarlar ısınacak barınacak, yemek. Bu 3 şey temel ihtiyaç. Olunca gül gibi yaşanır. Bu 3 şey için sadece KANSERLİ DİKTATÖRLERE köle olmayın evlatlarım. Gelecek nesilim 🤔🤨 Onlar nasıl yapiyorsa. Sende yapabilirsin. Hatta sen daha iyisini yaparsin. Sen gençsin imkanin cok. Onlar MORUK. Alçaktan başlarsın genç hayatı. Ogrenci hayati. Sonra unin biter meslegini alirsin eline onlara bin basarsın. Adım adım aşama aşama tipkı bir bilgisayar oyunu gibi. Tek ihtiyacin sabır isyan etmemek. Durum boyle iken! Sabah akşam seni kitlemelerine izin vermenin HİÇBİR mantikli tarafi yoktur. Faydali ise dursunlar. Ancak canini sıkıyorsa s.et kendi hayatına bak. Saygılar. 🙇🏻‍♂️ İbo'dan bebelere hitabe.
         busrawashere
         maddi sıkıntısı yoksa ana kuzusu olmanın pek bi' anlamı yok, tecrübe verir işte
          busrawashere
          https://dio.onedio.com/dio/1305561?t=dio
          https://dio.onedio.com/dio/1305561?t=dio
           676irmak
           Evet.
            ozlemiko_0
            Çıkılmalı. İnsan büyüdükçe kendi düzeni olsun istiyor.
             eefenizz_
             Ben çıkıcam bile közhsmx
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.