Belediyelerin Yüklü Rakamlara TV Programlarında/Dizilerinde Yer Alma Çabası
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Yerel Belediyeler reklam ve PR çalışmaları ile birbirleri ile yarışıyorlar adeta. Özellikle Ak Partili Belediyelerin televizyon programlarında, dizilerde yer almaya yönelik ciddi bir çabaları var. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Masterchef programında yer almak için ödediği 600 Bin Lirayı konuşmuştuk. Çorum Belediyesi ise TRT1 ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamit dizisinde Çorumlu Yedi Sekiz Hasan Paşa ve Çorum Leblebisinin yer alması için yapımcı kuruluşa 40 Bin Lira ödemiş. Çorum Belediyesi'nin bu teklifine istinaden senaryo değişikliğine bile gidilmiş. Ben Belediyelerin neden TV programlarında ve dizilerde yer almak istediklerini bir türlü anlayamadım. Normal zamanlarda yaşıyor olsak yerel turist kaygısı diye düşünürdüm ama Pandemi şartlarında bu ziyaretler de pek olası değil. Ülkede Çorum Leblebisini bilmeyen var mı? Yok. Bursa'yı tanımayan var mı? Yok. Amaç ne peki? Bu ödeneklerin kaynağı ne? Halkın parası halka hizmet yerine neden bu denli astronomik tanıtım faaliyetlerine ayrılıyor?
    okadin
    Ben bunu tanıtım çalışması olarak değil yolsuzluk olarak tanımlıyorum. Tamam reklam faaliyetleri için bütçe ayırmaları çok normal ama bu Bursa ve Çorum Belediyelerinin ödediği bedeller çok uçuk. Bir şeyler dönüyor işte.
     meyvesebze
     Belediyelerde o kadar para varsa kapı kapı yardım gezdirsin 1 yardım yapıosa 10a yükseltsin Gıda yakıt yardımı yapsın Bursadaki reklamın taaaaa bana ne etkisi olacak
      cinayetvaraga
      Belediyelerle sürekli çalışan biri olarak diyorum ki; sizin bu gördükleeiniz, duyduklarınız HİÇBİR ŞEY! chp, mhp, akp fark etmiyor. o kadar zor ki bunlarla iş yapmak...
       sedefartuny
       Bunu ben de kendi içimde sorguluyordum. Bir Belediye gerçekten neden televizyonda yer almaya ihtiyaç duyar ki? Bir mantığı yok tabi mevzu yine birilerinin cebini doldurmak.
        peripedia
        Halkın bug'ı bu durum bence. İnsanların memleketlerini televizyonda görmeleri hoşlarına gidiyor, sosyal medyalarında falan paylaşıyorlar. Bunu da çok değerli belediyelerimiz suistimal ediyor. Bizim bildiğimiz konuşulan rakamlar bunlar. Kim bilir neler neler vardır daha. Modernize edilmiş hırsızlık.
         talihsizinteki
         Bursadayız Uludağımız var en pahalı 13. suyu içiyoruz ve sürekli zam geliyo belediye de Acun a 600bin ödesin
          dr.rock
          Siz tüketiciler yüzünden Ulan siyaseti bile magazin malzemesi yaptınız be
           detokssuyu
           Şehzade Mustafa'yı Muhteşem Yüzyıl ile tanıyan, dizide öldükten sonra türbesine akın akın ziyaret gerçekleştiren bir toplumun Çorumlu paşaları da diziden tanımasını çok normal. Belediyelerin bu yolu seçmesi de normal. Ama bu durum rakamların korkutucu olduğu gerçeğini değiştirmiyor tabii.
            camparice
            Kadıköy belediyesi, nilüfer belediyesi kalp biz
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.