52
9.10.2020
Bekaret Konusunda Düşünceleriniz Neler? Gerçekten 21. Yüzyıl İçinde Bu Konuya Önem Verip, Bakir ya da Bakire Dolaşmayı Başaran Var mı?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mrgray1890
   Geçmişten bu güne oluşan bir mantıkla hareket eden toplumumuz neden bekarete bu kadar önem verip aile kurmayı anne baba olmayı bu kadar isteyip geçmişte yaşadığı şeyleri yani kırdığı fındıkları afiyetle yerken düşünmüyor,buna ek olarak kızlar ve kadınlar önce sevgilileri ile birlikte olup olup neden bakirelikleri gittikten sonra anne olmayı tercih ediyor ve son olarak tüm bu yüce olgu statüsüne giren asil düşünceleri kabası alınmış yağlı peçete gibi çöpe atabiliyor?
    djsinemovic
    Bu çok kişisel bir konu. İnsanlar bazı şeyleri özel kılmak isteyebilir kendi tercihleri. Sorun olan insanları bekaret üzerinden değerlendirmek, bunun üzerinden yargılamak bence. Nasıl bir insanı bakir/bakire değil diye yargılayan tipler çağ dışıysa sırf bakir/bakire olmayı tercih etti diye geri kafalı diye yaftalamak da aynı şey bence
     benita
     “buna ek olarak kızlar ve kadınlar önce sevgilileri ile birlikte olup olup neden bakirelikleri gittikten sonra anne olmayı tercih ediyor” bu cümleyi anlamadım ben
      redblack
      Kadınlarda bulunan kızlık zarının asıl amacı idrar yolu enfeksiyonundan korumaktır. Dışa temasla direkt açık bir yer olan genital bölgelerini korumak içindir. Bu nadir olarak doğuştan da olmayabilir, esnek de olabilir veya başka şekilde kaybedilmiş de olabilir. Bilir misin bilmiyorum, kadınlar çok kolay idrar yolu enfeksiyonu olurlar, havuz, deniz, tuvalet gibi yerlerden çok kolaylıkla bakteri/mantar kapabilirler. anlatmak istediğim, buna takılmayın, farklı anlamlar yüklemeyin. Namus vs gibi kavramlar kalpte ve fikir de olur. teknik bekaretin çok da bir önemi yok.
       zzeuss
       Bu tamamen prensip meselesidir, bazıları bunu çok önemserken bazıları söz konusu bile etmez, saygı duymak lazım.
        busrawashere
        bakir ya da bakire ve bakir olmayan ya da bakire olmayan da ne demek?
         badideasensei
         başarı değil de tercihi bence insanların
          domatescokpahali
          başara bilen derken sanki bakire olanları zorla şey mi yapıyorlar garip
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.