Beden Olumlama Altında Zayıflamayı Düşünen İnsanlar Üzerinde Oluşan Baskı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Belki takip edeniniz vardır, belki de etmeyeniz vardır bilmiyorum. Son zamanlarda özellikle influencerlar tarafından çok ciddi bir şekilde bedeninizi sevin, onu dinleyin, aldığınız kilolar önemli değil gibi birçok beden olumlama söylemi bulunuyor. İnsanların kötü niyeti olduğunu düşünmemekle birlikte bu durumun zayıflamak isteyen insanlarda çok yıpratıcı bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Çünkü öyle bir anlatılıyor ki durum sanki kilo vermek suç. İnsan diyet yapmayı düşündüğü zaman vicdan azabı çeker hale geldi. Kiloluyuz diye de kendimizi sevmek zorunda değiliz bence zayıflayarak da mutlu olacaksak zayıflamayız.
    berat_albayrak_
    Şişmanofobiyim ve kabul ediyprum
     moon-night
     Sağlığı etkilemediği sürece her şekilde güzeliz bence
      gavrilovich
      Ortası her şeyin azı karar çoğu zarar işte
       gregory_
       O salaklar yerine doktorlari dinle anlatiyorlar fazla kilolarin zararlarini , kendinle barisik olmak ayri bisey, sagliksizliga giden yolda devam ise sadece kendine zarar. Tabii özel durumlari katmiyorum buna, hastaliklar tedaviler filan gibi.
        lutfen-ama
        Beden olumlama da abartıdan kurtulamamış bir şey işte. Aslında "kilonuzdan memnunsanız toplum baskısını umursamayın" amaçlıdır ama her şey gibi bu da insan abartısından kurtulamamış kilolu olmayı savunanmak olarak yansımıştır. Aslında çok zayıfsanız da vücut olumlayabilirsiniz ama yanlış anlaşılıyor işte her şey. Çünkü insanlar... 😕
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.