Bazı Yerlerde Uyulması Gereken Kurallar Var mıdır? Yoksa İsteyen İstediği Gibi Davranmakta Özgür mü?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Bu soruyu metroda fasulye ayıklayan teyzeye yönelik olarak soruyorum. Öncelikle teyze sadece bir örnek ve çok tatlış. Aynı zamanda zaman yönetimi nasıl olur işte böyle olur 😁 Ancak adab-ı muaşeret kuralı olmasa da, her yerde uygulanan bazı şeyler yok mu? Yani bir insanın metroda fasulye ayıklaması normal mi? Niçin biri çıkarıp o zaman eline meyveleri alıp soymuyor. Ya da işten dönen biri projesini yaymıyor bir koltuğa? Ya da bu durumu metroda kitap okumaktan ayıran şey ne? İkisi de aslında vaktini değerlenidiriyor. Birinin kabul edilen bir metro etkinliği olması mı onu garip hale getirmiyor? Beynim yandı 😅
   https://www.youtube.com/watch?v=E07izOGYKLw&ab_channel=%C3%87okK%C4%B1saVideolar
   https://www.youtube.com/watch?v=E07izOGYKLw&ab_channel=%C3%87okK%C4%B1saVideolar
    gregory_
    Ben hiç sevmem o fasulyenin ayiklanirken cikan kokusunu ne olacak simdi??
     myheartofstereo
     yani teyzenin bir zararı yok bu konuda bence kafasına göre takılsın... daa... covid ?
      makeup-alp
      Görgü kurallarından bahsediyorsak bazı yerlerde uyulması gereken kurallar vardır. Metroda bir erkeğin 3 kişilik koltuğu bacaklarını 180 derece açıp kaplaması gibi. Toplumsal Özgürlükte İsteyen istediği gibi davranmakta özgür burda.
       hogwartsmektubugelmeyen
       Yani açıkçası garip bence. Dediğin gibi garip olmasa kalkıpvideosunu çekmezler
        mrsnl33
        Teyzenin üzerinden konuşursak fasulye ayiklamasinda bence bir sorun yok,ama ayikladigi fasulyelerin çöplerini etrafa atıp kirletirse bu bir sorun olur.
         kafatamircisi
         Kimseye zararı yoksa ayıklasın varsın kadın) Kurallar tabi olmalı o kadın fasulye ayıklıyor diye bende metro da sigara içerim diye bi kaide yok.
          berat_albayrak_
          Her şeyin bir yeri var. Örneğin kütüphanede dövüşemezsin, okulda kopya çekemezsin, birinin hakkına girmeden istediğini yapabilirsin fakat bunları yaparken ahlaki ve maddi yazılı olmayan kanunları bilmen gerekir.
           gavrilovich
           Avrupa'da toplumda cinsel ilişkiye girmeye kıyasla düşünürsek özgür değildir. Bu toplumca ayıplanacak bir durumsa özgürlük sorgulanır.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.