Bazı Marketlerde Yağ ve Şeker Satışına Kota Geldi: 1 Adet Alınabiliyor
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı, 'Görünen o ki, şekerden sonra ayçiçeği yağını da önümüzdeki günlerde konuşmaya devam edeceğiz' dedi. Marketlerdeki şeker krizi büyüyerek ayçiçek yağına da sıçradı. Geçen haftalarda market raflarında geçici süre şeker bulunamamasının ardından şimdi de şeker ve yağ satışlarında sınırlamaya gidildi. Sözcü'nün haberine göre, vatandaş bir ucuzluk marketinde istediği marka ayçiçek yağını uzun süredir bulamamaktan yakınırken, başka tüketiciler ise kesme şeker satışlarının da 1-2 kutuyla sınırlandırıldığını söylüyor. Market yöneticileri bu durumun sebebi konusunda arz kısıtının sürmesini gösterdi. Bu sorunların yaşandığını doğrulayan Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Başkanı Galip Aykaç, yaptığı değerlendirmede, elindeki şeker ve yağ arzı kısıtlı olan perakendecinin, tüm tüketicilere ulaşmak için kısıtlı satış yöntemini kullandığını söyledi. Aykaç, “Görünen o ki, şekerden sonra ayçiçeği yağını da önümüzdeki günlerde konuşmaya devam edeceğiz” dedi.
   https://onedio.com/haber/bazi-marketlerde-yag-ve-seker-satisina-kota-geldi-1-adet-alinabiliyor-1018046
   Detaylar
    detokssuyu
    Ateş pahası zaten nasıl birden fazla alacağız ki? Demek ki artmaya devam edecek ve bu bir ön önlem şimdi bu haberden sonra herkes kota olmayan marketlere koşacak ve ne kadar bulursa olacak. Karne sistemine de döneriz biz bu gidişle.
     mrsnl33
     Yakında bakanlardan biri açıklama yapar. "Sıvı yağ yerine zeytinyağı kullanın. Şeker zaten zararlı, onu da kullanmayın, nolacak sanki"...
      sedefartuny
      Şaşırmadım ben ülke ve ekonomisi öyle kötü bir noktaya gidiyor ki karaborsa ile falan da satılabilir yakın tarihte.
       mrlawyerkk
       Haydi vatana millete hayırlı uğurlu olsun kesme şekerden sonra şahane haber alkışlıyoruz milletçe maşallah maşallah.
        biribizidurdursuncanim
        “Biz eskiden en fazla 1 tane yağ alabiliyorduk” demek için yaşıyorum.
         alengirik
         Uncu un, makineci makine, yedek parçacı yedek parça satmak istemiyor. Ki iyi halde olduğumuz durum bu. Çok daha önceden söylemiştim bu durumu mal satmamak kazandıracak esnafa satmak değil. Uncu bugün 270 TLye un satarken yarın ki fiyattan buğday aldığında o fiyata un yapamayacak. Anlatılacak çok şey var, ama anlatmamak kazandırıyor sanki :)
          gizemino
          insanlar yılbaşında yağın ve şekerin asla alınamayacağını bildiğinden şu anda stoklamaya başladılar
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.