Bazı Kızlar Niçin Maganda Erkeklerden Hoşlanıyorlar?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cokbilmisdegilcokbilen
   Her ilişkinin dinamiği farklı kabul ediyorum. Ancak yine de garip değil mi birinin sana bağırmasından ve emretmesinden hoşlanmak? Onedio'da bir tane video gördüm.
   https://onedio.com/haber/telefonda-konustugu-kiz-arkadasina-ben-aradigimda-sokakta-gezmeyeceksin-diyerek-bagiran-erkek-tepki-cekti-978051
   https://onedio.com/haber/telefonda-konustugu-kiz-arkadasina-ben-aradigimda-sokakta-gezmeyeceksin-diyerek-bagiran-erkek-tepki-cekti-978051
   Buradaki şahıs, insan demek istemiyorum, kız arkadaşına öyle bir bağırıyor ki. Ve karşısındaki kız ise bağırıyor ama cevap veriyor. Belli ki sürekli yaşanan bir durum. Biri bana şu denilenlerin çeyreğini filan söylese ben o telefonu çoktan kapatmış, bir adım sonra da o insanı hayatımdan silmiştim. Evet aramızda psikologlar sosylologlar varsa bana şunun normal bir izahını yapsın yahu.
    _gizem_
    ben öyle insanlardan hoşlanmıyorum maganda insanlar = baş ağrısı
     tsukyomi
     Sosyolog onlayn. Şimdi bunun birçok sebebi var. İlki aile. Çocuk aileden ne görüyorsa onu yapar, bilinçaltına yıllarca işlenir aile tarafından. İkincisi gördükleri. Eğer mental durumu güçlü değilse çevresinden, takip ettiği dizi/filmlerden etkilenir, ki günümüzdeki dizilerde bol bol maganda propagandası yapılıyor. Üçüncüsü ise öğrenilmiş çaresizliktir. Kişi emir almadan, kendi çabasıyla yaşayamaz, çevresine ve başka bir güce bağımlıdır. Bağımsızlığını aldığı an tekrar başka bir sahip arar. Zira o magandaya değil, zincirine aşıktır. Dün de bahsetmiştik, vatandaşlar katı eğitimden geçmeden, hayatın dizilerdeki gibi toz pembe olmadığını kafalarına kazımadan, magandalığın bdsm ile zerre alakası olmadığını öğretmeden akıllanmayacaklar.
      berat_redflag
      Bu kişilerin babaları genelde maganda olur. Babalarından ne gördülerse bilinçaltında böyle "ideal erkek" modeli oluşur ve böyle kişilerden hoşlanırlar.
       _sofia_
       Ataerkil zihniyetin ürünüdür. Sert olan, kodumu oturtan, hayvandan hallice olan erkeklere madalya takılır. Düzgün konuşmak bile erkekliği sorgulattırır. Erkek adamın erkek oğlu vurur, kırar, döker gurur duyulur. Kadın iyi erkek modelinin bu olduğunu düşünüp görererek büyür. Hayalinde evrimini tamamlayamamış toplum gözünde erkek adam olan üretim hataları rol model olur. Yani her şeyde olduğu gibi burda da ekilen biçilir. Sorun tabandan geliyorsa tavanı restore ederek çözüme ulaşılmaz.
        nobodyy1
        Şimdi ilişki demeseydin, ben bu organizma onun abisi sanırdım. Demek ki neymiş, ne saygı var, ne anlayış, ne sabır ne de empati yeteneği. Bunlar olmadıkça o organizma ne kadar sevse de bir önemi yok! Bazı kızlar da belki böyle görüp büyümüşler, yani onlara böyle davranılmasını normal karşılıyorlar. Ya da böyle tür konuşmaya "sahip çıkma" adı verip gurur duyuyorlar.
         lafgzf
         Hiç anlamış değilim
          benita
          sıkan insan (burayı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz), sevilir
           nyanx
           Havalı geliyor ama bir süre sonra dövme isteği geliyor
            criglernajjar
            tsukyomi de batsetmiş zaten. Ben sosyolog değilim; lakin meslek icabı insan psikolojisinden iyi anlarım. Bir kız çocuğu, annesinin babası tarafından darp edilmesine şahit olmuşsa dayağı normal bir şeymiş gibi beller. Anne, babanın çocuğa ne kadar büyük etkileri olabilceğini görmek istiyorsanız, "Kynodontas" (Köpek Dişi) filmini izlemenizi öneririm. Uyarı: Filmde aleni olarak müstehcenlik bulunmaktadır, ailenizle beraber izlemeyin.
             eski_bi_tanidik
             Yok benim şaaptiğim apayrı bişey
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.