Batı Kültüründe Kadınlardan Sürekli Neşe Saçmaları Beklenirken, Doğu Kültüründe Neden Kadınlar Kahkaha Atmamalı Görüşü Hakim?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   madashell
   Arkadaşlarla sohbet ederken konu buralara kadar geldi. Bizim kültürümüzde (aslında bizim kültürümüz olduğunu düşünmüyorum, bize dayatılan olduğunu düşünüyorum) kadın kahkaha atmamalı, daha oturaklı olmalı diye bir görüş hakim. Usturuplu durma hali mi desek bilemedim. Avrupa kültürüne çok hakim değilim ama orada yaşayan arkadaşım ise durumun tam tersi olduğunu söylüyor. Kadınlardan sürekli güzel olmaları ve etraflarına neşe saçmaları beklendiğini söylüyor. Mesela neşeli olmadıklarında "sana mutsuzluk hiç yakışmıyor" denilerek sürekli bir neşeli olma mecburiyeti varmış gibi davranıldığı için oradaki kadınların da o durumdan rahatsız olduğundan bahsediyor. Bunun ne gibi bir sebebi ya da sebepleri var acaba? yanlış anlaşılmayı önlemek için ek: türkiye'nin doğusu-batısı değil. arkadaş yazdığını silmiş.
   https://www.cnnturk.com/haber/turkiye/bulent-arinc-kadin-herkesin-icinde-kahkaha-atmayacak
   şöyle
   bi örnek var mesela bülent arınç'tan gelsin.
    mehmet_08
    Yüce İslam yüzünden Türkiye mi Arabia mı belli değil Asimilie olduk türkler kadına nasıl değer veriyordu hatun diye Bi kavram vardı Sonra araplar geldi asimile olduk
     me_out_bye
     Kadınların özü neşe mutlukuktur. Anneliktir. Sevimli pozitif görüntüdür sevgi dolu. İnce dirler. Ama konum değiştikçe kültür. Kadınların bu narinliğinden rahatsız olur belli kesim. Bunu başka türlü yorumlarlar. Ve bunu baskılarlar. Kadına zorla özünü yasaklarlar. Bu son derece kötüdür. Üzücü... Elden bir şey gelmez. Milyonlarca kadın böyle yaşamıştır belki halen yaşamakta. Bir çeşit kendi içine tutsak. Zincirlenmiş. Talimatlarla.
      cinayetvaraga
      Buradaki bütün kadın arkadaşlarımdan özür dileyerek şöyle söyleyeceğim, doğuda kadınları sadece seks objesi olarak gören çok büyük bir kesim var. Zevkimizi alalım sonra çocuğumuza baksın sonra yine zevk alalım... Pislik bir zihniyet. Lanet olası arap yarımadasından yayılan o zihniyet doğunun büyük kesimini etkisi altına aldığı için kadınlarımızın öyle neşeli olması pek muhtemel değil. Ama sizin yüzünüz hep gülsün.
       hogwartsmektubugelmeyen
       İslamiyet etkisi
        dr.rock
        kadınların bu durumu sadece erkek egomanyasının suçu değil, annelerinde büyük rolü var, ama çoğu koruyucu anlamda. Daha cesur olmalarını isterdim çünkü gerçekten kadınları söz sahibi olduğu toplumlar daha ilerici... (MeyveSebze hariç tabi ay var ya o olsa o toplumun tadı falan kaçar)
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.