Başka Ülkelerden Yardım İstemek Doğru mu?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Bence evet hayır türkiye güçlü diyenler yedikleri boku kapamaya uğraşıyor birde bir tane gazeteci hanım " burası yol geçen hanı mı?" demiş fakat afganlar hergün biner biner gelince ülkemize iş güçü katıyorlar demiş anlıyıcağını bir kere daha hükümet beceriksizligini gözler önüne serdi
    voila
    Avusturalya yanarken de global olarak yardım çağrısı yapılmıştı, Avusturalya aciz mi oldu? Akp the aşağılık kompleksi partisi.
     tsukyomi
     99 depreminde ilk koşan ülkelerden ikisi düşman diye nitelenen Yunanistan ve İsrail'di. Fiilen savaşta değiliz, sadece diplomasi yanlış ellerde olduğu için ülkeler geriliyor. Her ülkenin yardım talep etme ve yardım etme hakkı vardır. Zira bu bir afettir, savaş değil. Yani silktirtmeyin egonuzu, kömür oldu ülke be.
      abdes_terligi
      yardım istemek kötü değil, türkiye diğer ülkelere yardım ediyor habire kaynak sarfediyor peki neden yardım kabul etmesin?
       bisosyolog
       Elbette ki. Çünkü bizim yardıma ihtiyacımız var
        madashell
        kesinlikle doğru. doğa yanıyor bu insanlık namına yapılması gereken bir şey. deprem olsa yunanistan'da afad ekiplerimizin gitmesine sevinmiyor muyuz? biz insanız buna karşı gelenleri anlamıyorum. perişan oldu manavgat, marmaris. dünyanın en güzel doğası bitti kül oldu. elbette yardım gerekiyolar.
         samyeli90
         Niye doğru olmasın hiç de yanlış değil
          gulun
          Olaya siyasi değil de doğa ve insanlık adına bakarsak ve gerçekten siyaset yapmadan insanlık adına yardımcı olacak bir ülke varsa neden olmasın ki? Olay bu değil mi.. ne bu egoist narsist tavırlar.. eğer gücün yeterse canlıları korumaya gereksiz bir durum. Ancak yetmiyorsa da boş egoya gerek olduğunu düşünmüyorum.
           peripedia
           Neden doğru ya da yanlış olsun ki bu bizim topraklarımızda vuku bulan bir doğa olayı. Avustralya da yaşadı yaşamadı mı? Paşa paşa da yardım aldı almalı da.
            bluavera
            Belkı 200 yıl once bu bır zayıflık olarak gorunebılırdı lakın globallesen dunya da orman yangınları ve bunun gıbı afetler sadece ugradıgı ulkeyı ılgılendırmıyor, Turkıye'de cıkan bır yangın butun dunyayı ılgılendırır keza Amerıka'da kı basıt bır selın tum dunyayı ılgılendırdıgı gıbı. Sunu aklınıza sokun, yardım ıstemek aczıyet degıldır.
             madlisa
             valla bana yobaz diyebilirsiniz ama ben call turkey'i gerçekten doğru bulmuyorum. bence yardim istenecekse bile bu sekilde bagira bagira degil diplomatik olarak belli basli ulkelerden istenmeli ayrica bir bizim ülkemiz değil tüm dünya yaniyor neredeyse muhalif haberciler gerçegi mi yansitiyor yoksa devleti karalama kampanyasi mi yapiyor? akp ye dusman olucaz diye bazi seyleri gormemek olmaz.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.