66
12.7.2020
Başka Ailelerde Olmayan ve Yalnızca Sizin Ailenizde Olduğunu Düşündüğünüz Garip Alışkanlıklar
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   bisosyolog
   Bizimkiler yemeğe oturunca önce salatayı, sonra tatlıyı yer. Arada biraz mola verip ana yemeğe geçerler :) Sizde var mı böyle gariplikler?
    steteskop.gel
    Babaanneme halalarım, amcalarım, babam, annem ve yengelerim yani ona anne diyebilecek herkes dahil olmak üzere yenge diyorlar babaanneme 1 kere bile birinin anne dediğini duymadım istemiyordu anne diyilmesini kendisi 🤷‍♀️😂
     cekirdeksizkarpuz
     Benden büyük yeğenlerim var. Üniversite okurken yeğenimden burs alışmışlığım, küçükken yeğenimden dayak yemişliğim var. Insan şımarıyor diye dayısını döver mi lan 😡
      sedefartuny
      Anadolu’da bir kültür var. Büyükanne ve büyükbaba ile yaşanan evlerde çocuklar anne babalarına anne baba diyemezlermiş. Büyükanne ve büyükbabaya saygısızlık olarak addedilirmiş. O evin anne ve babası büyükanne, büyükbaba olduğundan anne ve babalara çocukları abi abla derlemiş. Bizim ailede de var, beyin yakan bir durum, küçükken asla kim kiminle hangi akrabalık ilişkisine sahip anlamazdım. Bu geleneği öğrendiğimde her şey daha anlamlı hale geldi.
       tsukyomi
       Asker ailesiydik biz bizimkiler ayrılana kadar. Akrabalarda da var asker bireyler. Genelde bu tür ailelerden daha tutucu, daha sakin ve ağırbaşlı olması beklenir. Fakat tuhaf olan durum; bir Nazi disiplinine sahip olmamıza rağmen özel/sosyal hayatlarımızda hepimiz delü füşşeğiz. Aynı saatte yatılır, aynı saatte kalkılır, evdeki-dışarıdaki işler büyük titizlikle yapılır, en ufak pürüz kabul edilemez. Ama sosyal hayatta da çılgın atılır. Kimse kimsenin ne yaptığına karışmaz. Düğün-bayram-partilerde çatır çatır oynanır. O apoletlerin ağırlığı kaybolur özel hayatımızda. En büyük şansım ve şanssızlığımdır bu aile. Başkasıyla aynı evde yaşamama ses etmeyecek kadar free bird, benden bir korgeneral çıkaracak kadar katı disiplin. Hoş geldin yâ şehr-i borderline.
        rotasizkerim
        Akşam ezanından önce evde olmam gerektiğini defalarca kez söylediler.
         sena-guney2
         Babam beni üç kez ıslık çalarak çağırıyor shskshssk (biliyorum aklınıza pavlov'un köpeği geldi)
          mavicaydanlik
          Bizim ailede herkez birbirini bö yparak korkutur hergun 2-3kez kesin
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.