Başımıza Bir Olay Geldiğinde Şikayet Etmek İçin Devlet Yerine Sosyal Medyaya Gitmemiz
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Arkadaşlar son zamanlarda her gün bir başka korkunç şiddet, cinayet, taciz ve daha birçok kötü habere maruz kalıyoruz. İnanılmaz bir zirve yaptı bu durum son zamanlarda. Fakat fark ettiniz mi bilmiyorum ama bu olayları yaşayan mağdurların hepsi seslerini duyurmak için sosyal medyayı tercih ediyor ya da stklara başvuruyor. Normalde bu tarz olaylar yaşadıktan sonra devletin herhangi bir kurumuna gitmemiz gerekmez miydi? İnsanlarda bu eğilimi oluşturan şey sizce ne? Bence herkes bu tarz olaylarda kamuoyu baskısının önemini algıladı ve kendinin görülmesi için yanında daha çok insan desteği hissetmeye ihtiyaç duyuyor.
    kafatamircisi
    Sosyal medya devletten daha çok ilgileniyor, çözüm bulamasan bile en azından karşında muhatap veya dert yanacağın birilerinin olması
     mrsnl33
     Cezaların caydırıcı olmamaması.Gidip polise şikayet etse de hak ettiği cezayı almayacağını,belki de bi kaç saat sonra serbest bırakılacağını biliyor çünkü.Sosyal medyada günümüzde bu tür olaylar için önemli bir araç.En azından olay duyulup,kalabalık bir grup tepki gösterdiği zaman ceza veriliyor.
      lutfen-ama
      Ülke adaletine güvensizlik ve bu güvensizliğin içinin boş olmaması. Hem insanların haklarını korumaktan acizler hem de bir ünlü kendinizi korumayı öğrenin minvalinde iğneleme yapınca hakaret ediyorlar.
       monaiman
       Çünkü adalet vasfını ve işlevini yitirmiş organlar artık ülkede. Kamuoyu adaletine sığınıyoryoruz mecburen.
        moon_night
        Adalet mi var da devlete gidelim
         badideasensei
         Sesinin yankı yapabildiği tek ortam sosyal medya. Adalet öleli çok olmuş bence bu ülkede.
          kitaptakikurt
          sosyal medya linçini adalet sisteminden daha güçlü olduğu bilinci
           patronice24
           Polise gidip herhangi olayı şikayet eden insanı ben oturduğum yerden bilemem, destekleyemem ya da linçleyemem. Sosyal medya sesimizi en yüksek şekilde duyurduğumuz mecra. Oturduğum yerden destek verir ya da yuhalayabilirim. Adalet sistemi sıkıntılı olabilir ama devlet tüm sosyal medyayı pür dikkat inceliyor,dikkate alıyor. Bizlerin şikayetleriyle takipçilerimiz değil gene devlet ilgileniyor. Tek sorun bunun dolaylı yollardan yapılıyor olması.
            zuhredorukta
            Sosyal medyayı bu yönüyle kullanmak bize has bir şey değil. Ne kadar etkileşim o kadar ilgi demektir.
             cesuryurek-
             Çok normal bence çünkü kitleleri böylece daha çabuk harekete geçirebiliyoruz. Bu sayede devlet organları da durumu farkedip işlem başlatıyor bu tepkileri ve şikayetleri görünce. O yüzden ben çok normal karşılıyorum..
              ahpte-pateh
              Devletin işlevsizliğini ispatlar.
               peripedia
               Çünkü bir şekilde sesimizi duyurabileceğimiz tek platform. Devlet bizi kaile alıyor mu? Şiddet gören kadını kocasıyla barıştırıp evine yollayan devlet. Derdimizi nasıl anlatabiliriz ki?
                detokssuyu
                Başka bir yol bilmiyoruz çünkü başka bir yol da yok büyük olasılıkla zaten. Tek yapabildiğimiz bu ha zaman zaman başarılı oluyoruz çoğu zaman olamıyoruz ama her bir ses bu konuda çok kıymetli başka bir şansımız yok çünkü.
                 vogelfrei
                 bir kamuoyu oluşturmadıkça adalet yerini bulamıyor güzide ülkemizde ne yazık ki. allah sosyal medya karakoluna düşürmesin
                 /
                 0

                 Tarihe Göre

                 İçerik bulunamadı.