Başak Demirtaş Hakkında Cinsiyetçi, Hakaret İçerikli Paylaşım Yapan Zanlı Serbest
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Sakarya'da, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve eşi Başak Demirtaş'a yönelik sosyal medyada yapılan paylaşıma ilişkin Vedat Yazıcı gözaltına alınmış, Başsavcılığın konuyla ilgili soruşturmayı genişletmesi üzerine Yazıcı'nın üvey amcası V.M. de yakalanmıştı. Vedat Yazıcı'nın emniyetteki işlemleri tamamlandı. Yazıcı ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
    ilsasilem
    Bu bir yüz bulmaya mahal değil de ne? Şimdi bu serbest kalışla bir çok hadsiz de aynı davranışı yapmayacak mı ? Bu kararları kim neye göre veriyor anlamıyorum. Aklım almıyor bunu
     ozanesi
     Yapılanı elbetteki doğru bulmuyorum. Ama şunu düşünmeden de yapamıyorum. Twitter'da, İnstagram'da, Facebook'ta gün içerisinde o kadar çok kadın bu hatta bundan daha ağır tacizlere maruz kalıyor. Bu durum neden sadece Başak Hanım'ın özelindeymiş gibi bir tek ona tacizde bulunan adam savcılık tarafından alındı. Bir siyasinin eşi olması onu diğer kadınlardan farklı mı kılıyor ?
      velevkiozge
      'Ötekinin ötekisi' diye çok sevdiğim bir kavram var.İlk kez Fahriye Adsay'ın Yezidi Kadınlar adlı tezinde karşılaştığım bir kavram bu. O aslında 'ötekinin ötekisinin ötekisi' diyor. Çünkü bazı durumları yalnızca ötekilik açıklamıyor. Bu konuda da Başak Demirtaş 'ötekinin ötekisi' aslında. Ülkenin büyük çoğunluğunun sevmediği, kabul görmediği bir siyasi geçmişi olan birinin eşi olduğu için bu kadına yönelik aşağılamaya maruz kalıyor. Ve yüksek ihtimalle bu durumdan dolayı da hakkında yapılan bu taciz belki bazı kadınlar için bile kabul edilebilir görülüyor. Kadın tacizi; siyasi görüşü, etnik kökeni, dini, dili, yönelimi ne olursa olsun kadına yönelik yapılmış olarak değerlendirilmeli ve cezalandırılmalıdır.
       roxannee-
       Ne bekliyorduk ki? Ki bu kadın Selahattin Demirtaş'ın eşi olduğu için de dezavantajlı konumda ne yazık ki.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.