Bankaya Olan Borcunu Ödemeyen Vatandaşın Telefonunu Kilitleyen Uygulama
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Google geliştirmiş bu uygulamayı arkadaşlar, adı "Device Lock Controller" olan bu uygulama bankaya borcu olan tüketicilerin akıllı telefonunu uzaktan kilitliyor. Borçlu vatandaş sadece acil arama yapabiliyor ve gelen aramalara cevap verebiliyor. Akıllara zarar bu uygulama Kenya'da hayata geçirilmiş bile. Dünya nasıl bir yere gidiyor? Borçlu birinin telefonunu kilitlemek ne demek? Teknoloji dediğimiz şey hangi ara böyle bir noktaya geldi?
    detokssuyu
    "Geçinemiyoruz diyorsunuz ama akıllı telefon kullanıyorsunuz" zihni ile aynı zihinlerin geliştirdiği uygulama. Herkes eşittir, parası olan daha da eşittir. Bankalara olan borçların ülkesi olan Türkiye'de de uygulanır yakın zamanda.
     sedefartuny
     Pes artık. Teknolojiyi gelişmek için kullanmamız gerekirken. Teknoloji ile ilkelleşmeyi nasıl başarabiliyoruz. Anlaması güç.
      okadin
      Lafa gelince hepsi insan hakları savunucu. Geliştirdikleri uygulamaya bak. İnsanları borçlandırana kadar hep türlü manipüleyi yaparlar, borçlu olanların telefonunu kilitlerler. Hangi zamanda yaşıyoruz Allah aşkına. Rezillik.
       talihsizinteki
       yani kızamadım en nihayetinde borçlu olmak normal ve savunulcak bi durum değil
        mrlawyerkk
        Akıl karı değil, evet borçlu olmak bu borcu ödememek müeyyideye tabi bir durum ama özel hayat dahilinde olan telefonu kilitlemek çok çok yanlış. Google'ın çok pazarlamak istediği bir uygulama değil zaten. Bankaların hizmetini sunulmuş perde arkasında kalmış bir olay.
         mehmet_08
         gitgide tasmalı hayvanlara döüşeyruz
          dr.rock
          Aynı bk gibi bşi
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.