Bana Kara Deliği Evrenin Dilinden Anlat Evlat
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   a.l.p.o.l.l.o.n
   Kara deliği ne kadar biliyorsunuz. Fikriniz yoksa bile sorular sorabilirsiniz. Fizikle veya uzayla arası olan arkadaşlarım sizi bekliyorum :)
    gregory_
    Kara delikten korksak siyah giymezdik, la bize her yer kara delik, gardas deriz kankaya.
     moon_night
     Hüüğp diye çekicek seni içine🎶 Kapkara olacak her yer🎶 Yeah yeah🎶
      eo110
      Kara olan şeyler ürkütür beni 👍🏿
       yalansiz
       Karadeliğe giren birdaha çıkamaz.
        efla_tun
        Fizikle ve uzayla sadece derslerde aram var onun dışında ne anlama geldiklerini bilmiyorum hesabı
         misaamane
         kara deliklerimiz bir çekim alanıdır. ışık yaymadıkları için adını kara delik koymuşlardır. kara bir deliğe benzerler. hüüp diye her şeyi içine çekerler. bir teoriye göre kara deliğe girdiğimizde iki çeşit tepkime gösterirmişiz. ya birincisi yavaş yavaş şuurumuzu kaybederiz hissiz bir şekilde. ya da alev topuna dönüşerek yanarız. tüm bildiklerim bu kadar hakim bey.
          tsukyomi
          Kara deliklerden geçen bir nesne beyaz delikten çıkıp farklı bir evrene geçiyor mudur sence? Ya da solucan deliği diye aradığımız şey aslında kara deliklerse?
           strangestar
           Belki mutlak bir son belki de bir kütüphane ve evrenin son demlerine kadar yok olmazsak kalan son enerji kaynaklarımız ihtişamlı ve çekici kapılar
            halil.mntkn
            Enerjisini kaybeden, belli bir kütlenin üzerindeki yıldızlar kendi kütle çekim gücüne dayanamayarak sürekli daha küçük bir hacme doğru çöküyor ve bir kara deliğe dönüşüyor. Kara deliklerin korkunç çekim gücünden ışık hızında bile kaçamıyorsunuz, tabii bunun için olay ufkundan daha yakında olmak gerekiyor. Kara deliğin çektiği maddeden dolayı olay ufkundan Hawking radyasyonu dediğimiz bir radyasyon yayılıyor. Hawking bunu kara deliğin yuttuğu madde ve enerjiden dolayı bilginin yok olması çelişkisini çözmek için ortaya atmıştı. Konunun hiç uzmanı olmadığımı da belirteyim, yanlışım varsa affola :)
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.