Bana Allah'ın Varlığını Kanıtlayabilir misiniz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   yakuza_nihat
   Bu belirsizlikten sıkıldım bir hiç uğruna yaşamak istemiyorum çok defa Allah'a inanmaya çalıştım ama olmuyor hiç bi kanıt bulamadım hayatımı bir yalan uğruna yaşamak istemem bu arada ateist olmayı ben seçmedim hayat şartları zorladı :/
    a.l.p.o.l.l.o.n
    Bu evrende rastgele oluşmuş bunun sanatçısı yok Senin dediğin buna kaçar. Nedeni araman inanman için daha bir başlangıç. Benim hiçbir zaman anlaymadığım bir konu var ama. Hakikati inançmış görüp körleşmeyi aklım almaz. Bende çok sordum hala da soruyorum. İnatçıyımda bu konularda. Tek bir kaynak yetmez birçok kaynaktan ikna olmam lazımdır. İkna olabildiysem demek ki var bişiler. Bir gün sadece kendi başına ormanda yürü ve her şeyi sor koca bir gün bunu yap akşamı da sorularının çoğuna cevap bulmuş olursun.
     kaaninteyzesi
     cevapları buradan bulamazsın ki
      moon_night
      O işlere badem bakıyo Bize güven olmaz biz deliyiz güvenme bize
       gregory_
       Bu konuda kafamdaki sorulari bir çok din görevlisi ile görüstüm. Sana önerim Rum Ortodoks kilisesi görevlileri ile görüsmen çünkü olayi tabulastirmadan , beni bir yerlere çekmeye çalismadan sadece kafamdakilere odaklanip cevaplamaya calisan bir tek onlardi. Tatmin olursun olmazsin bilemem ama bir din görevlisi için olabilecek maksimum hosgörü ile konusuyorlar. Yasadigin yerde varsa bir konus bir sey kaybetmezsin.
        asit
        Al bakalım
        https://youtu.be/KJMt_rUpalM
        https://youtu.be/KJMt_rUpalM
         kitaptakikurt
         okuduklarımla sorguluyorum lakin çözemiyorum
          karolunita
          Hayır.
           kania_
           Açıkcası 1 aya kadar benimde kafamda sorular vardıda kendi kendine çözüldü Allah var ve varlığına inanıyorum
            gollummm
            Kafan hala karışık, zaten ateist olamazsın. Hala bu bir şeyleri düşünüyorsun. Boşa yaşamak dedin, Allah'ın varlığını bilsen ya da bilmesen ne değişecek hayatında. İnanışa göre?
             badideasensei
             Bu konuda çok fazla düşünüyorum son 1 yıldır özellikle; Nuh tufanı konusu da aklımı kurcalıyor. Kimileri yaşanmış olamaz diyor, kimileri ise tarihte yaşayan milletleri Nuh un 3 oğluna göre ayırıyor. Evrim hakkında hep elbette belli bir süreç ile insan gelişimini tamamlamış diye düşünüyorum hep çok küçük yaştan bu yana. Evrim teorisi ve İslam hakkında ortak noktalar bulmaya da çalıştım. Yasin'in Türkçesini okudum dün 2 defa elçi gönderilen bir topluluktan bahsediyor, 3. Elçi de geliyor ama onlar yine de inanmakta direniyor, aralarında tek tanrıya inanan birini de öldürüyorlar sonrasında o kişinin cennetten içeriye girerken , ne olurdu inansalardı gibi. Bir cümlesi oluyor. "Ölünce biz bekletilmeyecek miydik? Kıyametten sonra cehennem cennet için amel defterleri dağıtılacaktı " düşüncesi sarıyor beni . Ama net bir şekilde gerçekten buna bilimsel anlamda da bir açıklama getirene kadar sorgulamaya devam edeceğim.
              strangestar
              Teknik olarak bilimsel kanıt bulamazsın çünkü Allah'ın zaman ve mekandan münezzeh olduğunu bize bildiriliyor peki böyle bir durumda nasıl inancam dersen ruhun kanıtlanmasıdır bence
               merilolika
               youtube da Son Liman isimli bi kanal var oraya bi bakmanı tavsiye ederim çok güzel açıklıyorlar .
                diocubacito
                Misal yaşıyon ? ama kanıtlayamam
                 takmazuguramatakar1
                 Varlığı ya da yokluğunu kanıtlayamayız sen içinden ne geçiriyorsan onu yap bence.
                 /
                 0

                 Tarihe Göre

                 İçerik bulunamadı.