Bana Allah'ın Varlığını Kanıtlayabilir misiniz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   a.l.p.o.l.l.o.n
   Bu evrende rastgele oluşmuş bunun sanatçısı yok Senin dediğin buna kaçar. Nedeni araman inanman için daha bir başlangıç. Benim hiçbir zaman anlaymadığım bir konu var ama. Hakikati inançmış görüp körleşmeyi aklım almaz. Bende çok sordum hala da soruyorum. İnatçıyımda bu konularda. Tek bir kaynak yetmez birçok kaynaktan ikna olmam lazımdır. İkna olabildiysem demek ki var bişiler. Bir gün sadece kendi başına ormanda yürü ve her şeyi sor koca bir gün bunu yap akşamı da sorularının çoğuna cevap bulmuş olursun.
    kaaninteyzesi
    cevapları buradan bulamazsın ki
     moon_night
     O işlere badem bakıyo Bize güven olmaz biz deliyiz güvenme bize
      gregory_
      Bu konuda kafamdaki sorulari bir çok din görevlisi ile görüstüm. Sana önerim Rum Ortodoks kilisesi görevlileri ile görüsmen çünkü olayi tabulastirmadan , beni bir yerlere çekmeye çalismadan sadece kafamdakilere odaklanip cevaplamaya calisan bir tek onlardi. Tatmin olursun olmazsin bilemem ama bir din görevlisi için olabilecek maksimum hosgörü ile konusuyorlar. Yasadigin yerde varsa bir konus bir sey kaybetmezsin.
       asit
       Al bakalım
       https://youtu.be/KJMt_rUpalM
       https://youtu.be/KJMt_rUpalM
        kitaptakikurt
        okuduklarımla sorguluyorum lakin çözemiyorum
         karolunita-
         Hayır.
          kania_
          Açıkcası 1 aya kadar benimde kafamda sorular vardıda kendi kendine çözüldü Allah var ve varlığına inanıyorum
           gollummm
           Kafan hala karışık, zaten ateist olamazsın. Hala bu bir şeyleri düşünüyorsun. Boşa yaşamak dedin, Allah'ın varlığını bilsen ya da bilmesen ne değişecek hayatında. İnanışa göre?
            badideasensei
            Bu konuda çok fazla düşünüyorum son 1 yıldır özellikle; Nuh tufanı konusu da aklımı kurcalıyor. Kimileri yaşanmış olamaz diyor, kimileri ise tarihte yaşayan milletleri Nuh un 3 oğluna göre ayırıyor. Evrim hakkında hep elbette belli bir süreç ile insan gelişimini tamamlamış diye düşünüyorum hep çok küçük yaştan bu yana. Evrim teorisi ve İslam hakkında ortak noktalar bulmaya da çalıştım. Yasin'in Türkçesini okudum dün 2 defa elçi gönderilen bir topluluktan bahsediyor, 3. Elçi de geliyor ama onlar yine de inanmakta direniyor, aralarında tek tanrıya inanan birini de öldürüyorlar sonrasında o kişinin cennetten içeriye girerken , ne olurdu inansalardı gibi. Bir cümlesi oluyor. "Ölünce biz bekletilmeyecek miydik? Kıyametten sonra cehennem cennet için amel defterleri dağıtılacaktı " düşüncesi sarıyor beni . Ama net bir şekilde gerçekten buna bilimsel anlamda da bir açıklama getirene kadar sorgulamaya devam edeceğim.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.