Balkonumuza Kumru Yumurtladı, Tecrübesi Olan Var mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pofudukpofyumak
   Merhaba arkadaşlar, sizlere danışmak istediğim bir şey var. Bir süredir balkonumuza bir çift kumru geliyordu, bir baktım çalı çırpıdan ufacık bir yuva yapmışlar :) Hemen biraz bulguru ıslattım koydum, biraz da su. Alternatif olarak biraz ekmek içini de suda ıslattım koydum, hepsinden yemişler. Bugünde kaplarını yenilerken bir baktım bir tane ufacık yumurtaları olmuş :) İnternetten de araştırdım, insanlar benzer şeyler yapmışlar. Yuvanın çalı çırpılarına ve yumurtaya asla dokunmamak gerekiyormuş, bende hiç dokunmadım. Ufak ardiye balkonu olduğundan temizlik kovaları falan hep orada, bi ara onları ürkütmeden müsait zamanda toparlayıp yer açacağım. Daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu? Acaba alternatif olarak başka ne yapabilirim? Tavsiyelerinize ihtiyacım var, tecrübesi olan varsa paylaşabilir mi? Teşekkürler :)
    lutfen-ama
    Geçen sene bizim balkon doğumhaneye dönmüştü biri geliyor biri gidiyordu. Çıkmayın balkona korkup yumurtalarını bırakıp gidebilirler. Yemek işini kendileri hallediyor ilerde hiç kalkmayacak yumurtanın üstünden balkonunuza elveda deyin. Güzelliklere de merhaba diyebilirsiniz ayrıca. 😊
     gregory_
     Balkonun düzenini degistirme ürkmesinler, zorunlu kalmadikça balkona cikmasan daha iyi. Orayi güvenli bulmuslar her seyi hallederler merak etme.
      karolunita
      Yuvasına ve yumurtalarına sakın dokunma, onun dışında birşey yapmana gerek yok.
       moon_night
       kumru değilde düzenli olarak bi kaç kuş gelip sçıp gidio o kadar
        bright-wizard
        Yumurta sanki aradan düşecek gibi. Bir destek at derim. Ya da yavru çıkınca aşağıya düşebilir.
         atakancavdar
         Hiç dokunma bile onlara yemek bile vermene gerek yok onlar kendileri hallediyorlar ama doğuncada seyretmesi bir başka güzel oluyor çünkü çok tatlı oluyorlar. Annem kaç defa yemek koydu hiçbir şeye dokunmadılar. Bak yumurta kırılınca böyle birşey oluyorlar :)
          eo110
          Bulgur su gibi şeyler bırakabilirsin. Yuvalarını bozmadığın sürece onlar gerisini hallediyor zaten. Bizim çatıya da her yılın aynı döneminde gelir yuvalarını yaparlar bir süre sonra giderler.
           kania_
           Bilgim yok malesef.Benimde odamın penceresine ikide bir kuş çarpıyo helede sabahları körmü bu kuşlar anlamış deilim bide neden benim pencerem git abiminkine çarp
            berat_albayrak_
            Yemek bırak sadece, elleme daha fazla
             kisi
             Ek çalı çırpı ve yumuşak doğal malzemelerden koyabilirsiniz yanlarına. Yuvalarını geliştirebilirler. Yavru çıkınca solucan vb. alıp balkona koyabilirsiniz. Hayvan protein alsın. Su kaplumbağası yemi diye sanırım karides türü bir canlı da satılıyor.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.