Balkonumuza Kumru Yumurtladı, Tecrübesi Olan Var mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pofudukpofyumak
   Merhaba arkadaşlar, sizlere danışmak istediğim bir şey var. Bir süredir balkonumuza bir çift kumru geliyordu, bir baktım çalı çırpıdan ufacık bir yuva yapmışlar :) Hemen biraz bulguru ıslattım koydum, biraz da su. Alternatif olarak biraz ekmek içini de suda ıslattım koydum, hepsinden yemişler. Bugünde kaplarını yenilerken bir baktım bir tane ufacık yumurtaları olmuş :) İnternetten de araştırdım, insanlar benzer şeyler yapmışlar. Yuvanın çalı çırpılarına ve yumurtaya asla dokunmamak gerekiyormuş, bende hiç dokunmadım. Ufak ardiye balkonu olduğundan temizlik kovaları falan hep orada, bi ara onları ürkütmeden müsait zamanda toparlayıp yer açacağım. Daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu? Acaba alternatif olarak başka ne yapabilirim? Tavsiyelerinize ihtiyacım var, tecrübesi olan varsa paylaşabilir mi? Teşekkürler :)
    berat_albayrak_
    Yemek bırak sadece, elleme daha fazla
     moon_night
     kumru değilde düzenli olarak bi kaç kuş gelip sçıp gidio o kadar
      kania_
      Bilgim yok malesef.Benimde odamın penceresine ikide bir kuş çarpıyo helede sabahları körmü bu kuşlar anlamış deilim bide neden benim pencerem git abiminkine çarp
       eo110
       Bulgur su gibi şeyler bırakabilirsin. Yuvalarını bozmadığın sürece onlar gerisini hallediyor zaten. Bizim çatıya da her yılın aynı döneminde gelir yuvalarını yaparlar bir süre sonra giderler.
        karolunita-
        Yuvasına ve yumurtalarına sakın dokunma, onun dışında birşey yapmana gerek yok.
         gregory_
         Balkonun düzenini degistirme ürkmesinler, zorunlu kalmadikça balkona cikmasan daha iyi. Orayi güvenli bulmuslar her seyi hallederler merak etme.
          lutfen-ama
          Geçen sene bizim balkon doğumhaneye dönmüştü biri geliyor biri gidiyordu. Çıkmayın balkona korkup yumurtalarını bırakıp gidebilirler. Yemek işini kendileri hallediyor ilerde hiç kalkmayacak yumurtanın üstünden balkonunuza elveda deyin. Güzelliklere de merhaba diyebilirsiniz ayrıca. 😊
           atakancavdar
           Hiç dokunma bile onlara yemek bile vermene gerek yok onlar kendileri hallediyorlar ama doğuncada seyretmesi bir başka güzel oluyor çünkü çok tatlı oluyorlar. Annem kaç defa yemek koydu hiçbir şeye dokunmadılar. Bak yumurta kırılınca böyle birşey oluyorlar :)
            bright-wizard
            Yumurta sanki aradan düşecek gibi. Bir destek at derim. Ya da yavru çıkınca aşağıya düşebilir.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.