Bakire Olmadığı Öğrenilen Kadına Eşi ve Eşinin Ailesi Tarafından Fiziksel ve Psikolojik Şiddet Uygulanması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Evet yıl olmuş 2021 ve biz bu konuları konuşmak durumunda kalıyoruz çünkü böyle bir olay karşısında susmamak gerekiyor. Kutsal addedilen ve namus olarak tanımlanan kızlık zarı mevzu yüzünden ülkemizde kadınlar dövülüyor, öldürülüyor, psikolojik şiddet görüyor. Uzmanlar kızlık zarı diye bir şeyin var olmadığını, hymen adı verilen bir dokunun var olduğunu ve bunun da anormali durumları hariç büyük bir açıklığa sahip olduğunu sık tekrarlarla söylüyorlar ama toplumun büyük çoğunluğu idrak edemiyor. Bakınız amcasının oğunun eşi ile ilk gecesini ve akabinde yaşananları anlatan insan müsveddesi ve maailesi. Olayda hem psikolojik hem fiziksel şiddet var, bundan övgü ile bahseden bir beyinsiz var. Üzerine kadınlara tavsiye verme cüretini buluyor tüm beyinsizliği ile. Dünyası var olmayan bir zar yüzünden başına yıkılmış bir kadın da var diğer taraftan. Cahilliğin insanların hayatlarını nasıl mahvedebileceğin ve mağdurun hep kadın olduğunun en temel örneklerinden biri bu mevzu. Evet toplum öğrenmiyor, bazı şeyler değişmiyor.
    eski_bi_tanidik
    Evet az önce söve söve onedioda okumuştum. Zihinleri patlak orospu çocuklarının. Aq malları. Yazık ya
     imailahorsilahsu
     Istırabını s2tiğimin döl israfı. Bunun gibilerin g*tüne kızgın demirin soğuk tarafını sokacan çıkaramasın oradan puşt.
      nickimdebileolmaz
      Bu ülkede okumuşu da okumamışı da bu konudan bilgisiz, ilk ilişkide kan gelmek zorundaymış gibi bir algı var üzücü kısmı kadınlar da bu konuda bilgisiz, sizin esnek bir yapıda zarınız varsa bu tür kanı bozuk şerefsizler tarafından hayatınız mahvedilebilir.
       tsukyomi
       Bakın bu güruha bir bok öğretemezsiniz. Aynısını yaşatsan yine anlamazlar, beyin yok çünkü, sadece gereksiz yaşama görevini görüyor. Bu patlak zihniyetin tek çözümü belli aslında ama onu deyince Nazi oluyorum, linç yiyorum, neyse. Elbet bir gün o patlak kafalarınız kırılacak.
        karolunita-
        bu ne ya eşya mı bu yani bozuk çıktı bu yenisini alalım der gibi. bu zihniyet beni delirtiyo artık gerçekten. yazık kafalarına
         busrawashere
         ne dersem diyeyim bu leşler düzelmez
          kaaninteyzesi
          ne biçim bir üslup ve düşünce bu, pislik. bunlara ne anlatırsan anlat boş , zihinlerini s.ktklerim
           aslanburcubirisi
           Bu yazının gerçek olduğuna inanmak istemiyorum. 21. yüzyıldayız Habeş Maymunları! Böceklerin bile bu ekosistemde bir önemi var. Siz ne işe yarıyorsunuz acaba?
            hanmergen
            Bu ne lan patlak çıktı bilmem ne? Eşya mı bu, hayırdır? Zihniyetini s*ktiklerim!
             me_out_bye
             Patlaklar el kaldırsın 🙋🏻‍♂️🙋🏻‍♀️ Yamalılar işaret parmağı kaldırsın ☝🏻👆🏻 Kapalılar yumruk yapsın 👊🏻✊🏻🤛🏻🤜🏻 Çift cinsiyetli olan sen otur ya da nanik yap. Hem yumruk hem işaret parmağı 🙆🏻‍♂️🙆🏻‍♀️💁🏻‍♂️💁🏻‍♀️🙍🏻‍♂️🙍🏻‍♀️🙎🏻‍♂️🙎🏻‍♀️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♀️
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.