Bakire Olmadığı Öğrenilen Kadına Eşi ve Eşinin Ailesi Tarafından Fiziksel ve Psikolojik Şiddet Uygulanması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Evet yıl olmuş 2021 ve biz bu konuları konuşmak durumunda kalıyoruz çünkü böyle bir olay karşısında susmamak gerekiyor. Kutsal addedilen ve namus olarak tanımlanan kızlık zarı mevzu yüzünden ülkemizde kadınlar dövülüyor, öldürülüyor, psikolojik şiddet görüyor. Uzmanlar kızlık zarı diye bir şeyin var olmadığını, hymen adı verilen bir dokunun var olduğunu ve bunun da anormali durumları hariç büyük bir açıklığa sahip olduğunu sık tekrarlarla söylüyorlar ama toplumun büyük çoğunluğu idrak edemiyor. Bakınız amcasının oğunun eşi ile ilk gecesini ve akabinde yaşananları anlatan insan müsveddesi ve maailesi. Olayda hem psikolojik hem fiziksel şiddet var, bundan övgü ile bahseden bir beyinsiz var. Üzerine kadınlara tavsiye verme cüretini buluyor tüm beyinsizliği ile. Dünyası var olmayan bir zar yüzünden başına yıkılmış bir kadın da var diğer taraftan. Cahilliğin insanların hayatlarını nasıl mahvedebileceğin ve mağdurun hep kadın olduğunun en temel örneklerinden biri bu mevzu. Evet toplum öğrenmiyor, bazı şeyler değişmiyor.
    karolunita-
    bu ne ya eşya mı bu yani bozuk çıktı bu yenisini alalım der gibi. bu zihniyet beni delirtiyo artık gerçekten. yazık kafalarına
     sedefartuny
     Biz belki görmüyoruz, duymuyoruz ama evliliklerin birçoğunda bu gibi durumlar ne yazık ki oluyor. Bu zavallı arkadaş ve ailesi sınırlarını çok fazla aşmış umuyorum ki kadın arkadaş kendisine yapılanları hazmetmez, eşine dönmez, şikayetçi olur ve yalnız da olsa en azından bu aile ile mücadele eder ve bir şeyler öğretebilir.
      eski_bi_tanidik
      Evet az önce söve söve onedioda okumuştum. Zihinleri patlak orospu çocuklarının. Aq malları. Yazık ya
       tsukyomi
       Bakın bu güruha bir bok öğretemezsiniz. Aynısını yaşatsan yine anlamazlar, beyin yok çünkü, sadece gereksiz yaşama görevini görüyor. Bu patlak zihniyetin tek çözümü belli aslında ama onu deyince Nazi oluyorum, linç yiyorum, neyse. Elbet bir gün o patlak kafalarınız kırılacak.
        nickimdebileolmaz
        Bu ülkede okumuşu da okumamışı da bu konudan bilgisiz, ilk ilişkide kan gelmek zorundaymış gibi bir algı var üzücü kısmı kadınlar da bu konuda bilgisiz, sizin esnek bir yapıda zarınız varsa bu tür kanı bozuk şerefsizler tarafından hayatınız mahvedilebilir.
         kaaninteyzesi
         ne biçim bir üslup ve düşünce bu, pislik. bunlara ne anlatırsan anlat boş , zihinlerini s.ktklerim
          imailahorsilahsu
          Istırabını s2tiğimin döl israfı. Bunun gibilerin g*tüne kızgın demirin soğuk tarafını sokacan çıkaramasın oradan puşt.
           me_out_bye
           Patlak çok itici tabir. Patlaktan doğma pislik seni. Yani patlak olmasa bişeler görse ama kız kaşarın önde gideni olsa 1002 erkeği elinden geçirmiş olsa diğer taktiklerle sorun yok yani? Tıssss. Kafanı skm. Bi kerem senin zihniyetinle baksak bile. Patlak olsa bile kim kızı bu hale getirdi? Senin gibi başka bir oç. Yine senin cinsin sorumlu. M4l. Küçük istisnalar dışında. Ticarete dönüştürmediyse kendi bir kuruma kayıtlı çaışmıyorsa tabi 🤔 xd 😐😨. Neyse. Salakların hayatına karışmıyak bizi ilgilendirmez. Bana sorun değil. İnsan insandır. Çok değerli güzel bir insan dul kalınca aniden 5 para etmez olmaz. Kafanızı sıkayum.
            busrawashere
            ne dersem diyeyim bu leşler düzelmez
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.