Bakamayacağı Halde Çocuk Yapan İnsan Şımarıklığı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   esseref
   Bu şekilde kafalarına göre çocuk yapan ailelere aşşırı sinir oluyorum. Bakacak maddi gücün yok. Sevgi versen desen sürekli çalış çalış çocuğuna gerekli sevgiyi, ilgi, alakayı bile veremiyorsundur ama hala çocuk bereket getirir diye çocuk yapıyorsun. Sadece bu mu? Her şeyden ama her şeyden 1-0 geride başlıyor çocuk. Okula gönderiyorsun, başarılı olması için kitap alman gerekiyor ama alamıyorsun. Hatta bazen okula bile gönderemiyorsun. Çocuğun canı bir yemek, kıyafet istiyor, karşılamıyorsun. Başkalarının eskileriyle besleme gibi büyüyor. Eziliyor çocuk. Ezik gibi kalıyor. Öyleki dilenmek zorunda kalıyor çocuk para için. Suça bulaşıyor bazıları. Uyuşturucu, hırsızlık gibi pis işlere girişiyorlar. Eskiden olsa cahilliktir bilmiyorlar denir ama şimdi 21. yüzyıldayız ya teknoloji gelişmiş bilgin olmalı nasıl korunacağına dair. Ama yok illa da çocuk yapacak; hatta 1 tane yetmiyor 4-5 tane yapıyor bu sorumsuzlar. Sonra da bakamayınca ya çöpe atıyor ya da çocuk esirgeme kurumuna veriyorlar. Senin sorumsuzluğunu bedelini neden bu ülke, bu insanlar, masum bebekler çekmek zorunda. Gerçekten çocuk yapmak için ehliyet falan bir şey yapmaları gerek. Maddi durumuna, psikolojisine bakmalılar. Anne-baba olma uygun mudur diye.
    illegal_bro
    Doğu da genellikle bağ, bahçe, hayvancılıkla uğraşıldığı için kalabalık olunca iş dağılımı çok olur diye, çok çocuk yapma eğilimi var. Diğer yandan 3. golü ister gibi 3 çocuk lafından gaza gelenler var. Yanlış eş tercihinden doğan masum çocuklar var. İnşallah akılları yerine gelir.
     busecikcik
     kesinlikle katılıyorum ya bir de şu şey var. beze ihtiyacımız var mamaya ihtiyacımız var. yani büyük konuşmayayım ama beze mamaya paran yoksa neden çocuk doğuruyorsunuz afedersiniz?????????? (bu dediklerim böyle karar verenlere. eşiyle ayrılmış olur, işten çıkarılmış olur böyle şeyler yaşayanlara değil. biz doğuralım da allah rızkını verir diyen düşüncesizlere!)
      strangestar
      Diktatörlük gibi olabilir ama gerçekten çoçuk sahibi için bir test ehliyet bir şey lazım içimden bir ses bu yanlış diyor ama ülkenin geleceği için önemli
       hayalurunu
       hala gereksiz duyar gelmemiş hayret
        silmarillion
        Sorumsuzluğu daha doğrusu.
         marvelhulk
         kadının sartları da dmek ki bazı seylere abi imkan veremiyor ki o da dogurmak zorunda kalıyor
          gizemino
          Herhangi bir bilinçle yapıldığını sanmamakla beraber doğunun kırsal kesiminde hala kendine çalışacak elaman icin fazlasını yaptıklarını gözlemlediğim durum
           catherine-earnshaw
           Açlıktan nefesi kokarken 8. çocuğu yapan Suriyeli ailelere yazılmış gibi.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.